Geçirdiği gidiş geliş kazasıyla hayatı karardı

Muğla’nın Datça ilçesinde trafik kazası geçirdikten bilahare yatağa bağımlı küsurat adam müzaheret bekliyor.

Muğla’nın Datça ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası tahminî 3 ahit yoğun bakımda kaldıktan bilahare belden aşağısının felç olduğunu öğrenen Hasan Demirel’in (43) hayatı bir anda değişti. Dimerel’i geçmiş eşi ve çocukları ayrılma etti. Kestirmece 6 yıldır katre kendisine yaşamını sürdürmeye müteharrik Demirel’e kaymakamlık sonrasında alınan raporla bakıcı maaşı bağlandı. İki yıl sonra raporu yenilendikten bilahare 3’üncü öğün yenilenen raporunda “Bölümsel Bağımlı” ibaresi meydan aldığı üzere 4 yıldır aldığı bakıcı maaşı kesildi. Bugünlerde Osmaniye gestalt Gebeli Mahallesi’nde yaşlı annesiyle alay malay kardeşinin evinde yaşamını sürdüren Hasan Demirel, bakımları ve ihtiyaçlarından dünya müşkül çekiyor. Anne Işıklı Demirel da (83) yaşlılığı ve yaşlılığa tutkun olarak canlı olan hastalıklarından hava oğlu Hasan Demirel’in ister zatî ihtiyaçları olsun gerekse kaldırılıp indirilmesi olsun ihtiyaçlarını karşılayamaz oldu. Eşi ve oğullarının üstelik metrukiyet ettiği Hasan Demirel’in yegâne isteği kesilen falcı maaşının tekrardan bağlanarak namına bakıcı tutması.

“3 dönem yavaş bakımda yattım”

Ilçe sonrası yaşadıklarını anlatan Hasan Demirel, “2016 yılında Muğla’nın Datça ilçesinde gidiş geliş kazası geçirdim. Operasyon oldum. Belime platin takıldı. Kısaca 3 dönme ağırbaşlı bakımda yattım. Ağırbaşlı bakımdan çıktıktan sonradan belden aşağım tutmadığını ayırt ettim. Felçli aynı şekilde kaldım. Osmaniye Oran Hastanesi’nde 2 sene laflamak için 2 yol anlatım çıkarıldı. Henüz sonradan bana raporun haset geçti rapor yenileyeceksin dediler. Sonradan Osmaniye Azamet Hastanesi’ne gittim. Rapor için başvurdum. Raporu çıkardılar. Raporda kısmi tabi olduğu ibaresini kullandılar. Bunu sorduğumda dediler ki kısmi tabi olduğun üzere bakıcı maaşını veremeyiz dediler. Henüz önce bölümsel ve parçalanmamış bağımlı ibaresi yoktu. Sonraları çıkarıldı bu ibareler. Bu ibarelerden bilahare bana bölümsel tabi raporu verdiler” dedi.

“Benim talebim falcı maaşımın tekrardan bağlanması”

Annesinin yaşlılığından kıran kendisiyle ilgilenemediğini rapor fail Demirel, “Annem 83 yalında kalbinde pil muallak çıktı beni kaldıramıyor. Gerginlik, şeker hastalığı annemde gelişigüzel makule hastalık var. Annemin birlikte yapacağı ayrımsız molekül yok şuanda. İki modül oğlum var. Eşim çocuklarımla bu arada Yozgat’ta yaşıyor. Eşimde 2 seneden beri ne arıyor hangi da soruyor. Yani eşimle birlikte irtibatı koparmış durumdayız. Eşim benim bu durumda olduğumu biliyor. 2 yıldan beni aramıyor sormuyor. Açıkçası eşimde bana bakmıyor. Benim talebim bakıcı maaşımın tekrardan bağlanması ve kendime bakıcı tutmam. Bunu yaparlarsa haddinden fazla memnun olurum. Malulen mütekait oldum 4 bin teklik gelirim var. Çocuklarımı de gönderiyorum. O üstelik bize ancak yetiyor ama bakıcı tutsam bakıcıya verecek param namevcut” diye niteleyerek konuştu.

“Birine çağırsam de su verin desem hep zorsunuyor”

Yaşlılığından ve hastalıklarından dolayı oğlu Hasan’a bakamaz olduğunu belirten asıl Aydınlık Demirel, “Bakamıyorum, duygu hastasıyım. Batarya takıldı kalbime. Şeker, romatizma kabil bile hastalıklarım var. Şu parmaklarımın köle olduğunu hissetmiyorum. Bakamaz oldum. Birine çağırsam üstelik su verin desem sistem zorsunuyor. Ben de kalkıp aynı su içemiyorum. Çocuklara desem biz okuyoruz tığ gidiyoruz deyip gidiyorlar. Eşi ve çocukları sormuyor. Hasan’a tıpkı falcı geçişsiz. Bana de bire bir bakıcı geçişsiz. Gidemiyorum. Bastonla gidiyorum” şeklinde konuştu. – OSMANİYEShare: