Gaziantep’te depremden etkilenen efsanevi üreticilerine bindi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), depremlerden etkilenen ilçelerde ahırları ve hayvanları engel gören üreticilere müzaheret desteğini sürdürüyor.

Yaşanan balaban depremlerin ardından depremzedelerin yardımına koşan Gaziantep Büyükşehir, Nurdağı ve İslahiye ilkin başlamak için biçim ilçelerdeki hayvan üreticilerinin afetin evvel gününden bu yana beraberinde oldu.

Gaziantep’teki hayvan üreticilerinin natürel afette yaşadığı zararı bildirme aza dökmek üzere hayvan üreticilerini unutmayan Büyükşehir Tarımsal Hizmetler ve Besin Kat Başkanlığı, Nurdağı ve İslahiye ile format ilçelerin garp kısmında kuzuluk ve ahırları kötülük gören hayvan üreticilerine bin 500 ton kocabaş, 500 titrem küçükbaş efsanevi yemi olmak için toplamda 2 bin titrem yemleme desteği sağlandı. Türkiye Arıcılar Birliği, Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) ortaklığında mağduriyet ateş parçası 54 günahsız üreticisine 4 ton katışıksız keki dağıtıldı. Başka yandan depremzedelerin tamam ihtiyaçlarını bastırmak için bölgelerde sakır sakır etkin GBB marifetiyle İslahiye, Nurdağı ilçelerinde 75 bin 600 kg kömür, 75 bin kg odun desteği verilirken İslahiye, Nurdağı ve Şehitkamil ilçelerinde ise 126 bin 500 kg un desteği verildi. – GAZİANTEP

Share: