Gaziantep’te dehşete düşüren eloğlu cinayeti: Ini ilçe yaptırdı, babalık öldürdü

Gaziantep’te dehşete düşüren damat cinayeti: Kayınbirader ilçe yaptırdı, babalık öldürdü

Damatla babalık arasındaki ağız dalaşı cinayetle bitti

GAZİANTEP – Gaziantep’te öfkeli kayınbabanın tartıştığı damadıyla ortada yaşanan kovalamaca cinayetle sonuç buldu. Motosikletiyle şarampole yuvarlanan yaralı damadı Halil Ağbaş’ı av tüfeğiyle vurarak öldüren üvey baba İsmail Demir’in kızı ve oğlunun sayesinde gerçekleştirdiği kıya dehşete düşürdü.

Görüngü, şekil Şahinbey ilçesine vabeste kırsal Sırasöğüt Mahallesi’nde saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya bakarak aralarında düşmanlık kâin eloğlu Halil Ağbaş ile atalık İsmail D. arasında yavuklu ağız dalaşı çıktı. Aday ağız dalaşı çevredekilerin araya girmesiyle akıbet bulurken 27AHG622 plakalı motosikletine binen Ağbaş, mahalleden ayrıldı. Arabasına binerek yola sâdır öfkeli kayınpeder damadını takibe alırken Ağbaş’ın eşi Istem Ağbaş ile kardeşi Beyhan Demir ayrı tıpkı ticari araçla babasının peşi sıra artık.

Önce kaza yaptırdılar, sonradan öldürdüler

27AHY989 plakalı ticari uzlaştırıcı kullanan ini Beyhan Çıpa, yolda motosikletle gidiş halinde olan Ağbaş’a arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosikletiyle şarampole yuvarlanan Ağbaş, hafif yaralandı. O esnada aracından inen babalık İsmail Çipo, av tüfeğini alarak yaralı damadının yanına gitti. Av tüfeğiyle gaileli damadına sıkışık çığlık fail kayınbaba Çipo, Ağbaş’ın eşi olan kızı ile oğlunu alarak aracıyla görüngü yerinden kaçtı. Gaileli güveyi görüngü yerinde hayatını kaybederken çevredekilerin ihbarı konusunda bölgeye çok sayıda güllabi ve esenlik ekibi sevk edildi. Afiyet ekipleri damat Halil Ağbaş’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Kayınbaba, ini ve kadın gözaltında

Fenomen yerinde geniş yetenekli asayiş önlemi düz bitirmiş ekipleri katil zanlısı babalık İsmail Çipo ile ona müzaheret eden kızı Ikbal Ağbaş ile oğlu Beyhan Çıpa’i yakalayarak gözaltına aldı. Güveyi Ağbaş’ın donmuş bedeni ölü açımı işlemleri için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Bitirmiş ekiplerinin Ağbaş’ın ölümüyle ilişkin araştırması sürüyor.Share: