Gaziantep’te belediyenin kurslarında sınava hazırlanan 105 öğrenci tababet fakültesine yerleşti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin kurslarında Faziletkâr Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilerden 105’i tıp fakültesine yerleşmeye adalet kazandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Musahabe ve Meslek Eğitim Bilimi Kursları’nda (GASMEK), 105 mektepli tababet fakültesine, 36 öğrenci diş hekimliği ve ispençiyari fakültesine, 42 öğrenci ise ünsiyet fakültesine yerleşti.

Toplam 80 mektepli mimari ve mühendislik fakültesini kazanırken 40 öğrenci hesaplı ve idarİ bilimler fakültesine, 113 öğrenci terbiye, marifet-yazın fakültelerine yerleşmeye adalet kazandı, 611 öğrenci ise sair fakülte ve bölümlere yerleşti.

Açıklamada, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Şahin’in hedefi haline getirdiği “yetişek dostu Gaziantep” için etkin GASMEK ekibinin değme yıl muvaffakiyet çıtasını yükselttiği, yaklaşık 7 sene evvel eğitim bilimi faaliyetlerine başlayan GASMEK’te bugüne büyüklüğünde on binlerce öğrencinin darülfünun hayalini gerçekleştirdiği belirtildi.

Share: