Gaziantep’te bebeğini darbeden babanın yargılanmasına bitmeme edildi

Gaziantep’te bebeğini darbeden ve üzerine 20 yıla kadar kodes cezası talebiyle sav açılan babanın yargılanmasına devam edildi.

1. Okkalı Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, maznun Yunus G. mevkuf bulunduğu cezaevinden Gürültülü ve Görüntü Enformatik Sistemi ile bağlandı.

Duruşmada, taraf avukatları ile Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı temsilcileri Büşra Arslan ve Güllü Baycan amade bulundu.

Mahkeme başkanı, eski celselerde kâm edilen kati raporun geldiğini ve raporun “yaralamanın bebekte yaşamı tehlikeye sokan ayrımsız duruma sebep olduğu” yönünde olduğunu kaydetti.

Anne Semra G, sanığın bildirme bati cezayı almasını istediğini söyledi.

Sanık Yunus G, çocuğuna kasten istekle vurmadığını ve nadim olduğunu savundu.

Ayrıntılı adli tababet raporu alınmasına değişmeyen veren heyet, sanığın alıkonulma devamına değişmeyen vererek duruşmayı 6 Aralık’a erteledi.

Gaziantep’te, Yunus G’nin, 2 aylık oğlu Dünya G’yi darbederken çekilen görüntüleri, 30 Kasım 2021’de ortaya kullanılmış, bunun üstüne ulaşılan çağa otama altına alınmıştı. Aynı zaman yakalanan baba tutuklanmış, maznun karşı “gövde ve can kuşu bakımından kendisini savunamayacak durumda mevcut kişiye ve alt soya karşı bilerek öldürmeye girişim” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar mahpushane cezası istemiyle savca hazırlanmıştı.

Share: