Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar toplumsal ev projesi için referans yapıyor

Gaziantep ve Malatya’birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunu büyük sosyal hane projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Izzet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, evraklarını döndürmek için er saatlerde Halk ve Kültür bankaları şubelerinin önünde yoğunluk oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 bölük, Şanlıurfa’birlikte 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’dahi 2 bin 251, Adıyaman’bile 1750, Kilis’te 500 bölük nesir edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu işleyen Mikail Uzdilli, AA muhabirine, içtimai basamak projesini duyduklarında bahtiyar olduklarını belirterek, Cumhur Reisi Erdoğan’a teşekkür etti.

Yıllardır familya sahibi olabilmek amacıyla görüntü kurduklarını ifade fail Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Büyüklük üstünde üstelik başvuruşu yapılıyor amma erken müracaat etmek üzere buraya geldik. 500 teklik benzeri ifa yapıyoruz. İnşallah yarar ve karı sahibi oluruz. İster istemez neşeli var. Biz ercecik gelip erken çıksın diyerek tıpkısı umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin haddinden fazla adamakıllı olduğunu belirterek, “Değme şeyden evvel Cumhurbaşkanı’na bu imkanı sağladığı üzere teşekkür ediyoruz. Çok pir bire bir proje. Kiracıyım, 2 bin lira icar veriyorum. Yoz yoksul-torlak ve özellikle emekliler için fena hâlde tıpkısı mesai.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje dolayısıyla mutlu olduklarını rapor ederek, “İyi, fena hâlde aynı proje. Icar öder kabilinden ödeyeceğiz. Kiracıyım, mebzul oldu. 13.30’birlikte evraklarımı teslim etmek üzere banka şubesine geldim. Ilk Kânun üstelik az kaldı.” diye konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun namına çıkması amacıyla yakarış edeceğini söyledi.Share: