Gaziantep SU YOSUNU Spor, Avrupa’da sahaya çıkıyor

Gaziantep ALG Spor, Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi 1. Devir önce maçında oynayacağı Brann maçı hazırlıklarını tamamlayarak karşılaşma saatini beklemeye başladı.

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi 2021-2022 sezonunu böke yerine bütünleyen ve Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde uğraş etmeye adalet kazanan Gaziantep SU YOSUNU Spor, evvel maçına yarın çıkıyor.

Avrupa’de ülkemizi mandepsi edecek olan Gaziantep ALG Spor, Kadınlar Ayak Topu Şampiyonlar Ligi evvel maçında erte saat 18.00’da Norveç ekibi SK Brann ile karşı karşıya gelecek. Norveç ekibinin de diploma vermesiyle gelişigüzel Gaziantep ALG Spor – SK Brann maçı Sırbistan’ın Subotica şehrinde oynanacak.

Son hazırlıklarını zaman yaptığı say ile tamamlayan Solgun-grili takım, maç saatini beklemeye başladı. ALG Spor, yarın karşılaşacağı Norveç ekibi Brann’ı geçmesi halinde 21 Ağustos’ta bu nöbet Sırbistan ekibi Subotica ile tekrar deplasmanda yüz yüze ati.

“İnanıyoruz, başaracağız”

Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı Mürtefi Nöbetçi, Şampiyonlar Ligi eliminasyon 1. turunda yarın karşılaşacakları Brann maçına amade olduklarını belirterek, “Haddinden Fazla ferah hazırlandık, heyecanlıyız. İki mevsim ilk ilk kez katıldığımız Şampiyonlar Ligi’nden yıldızı düşük benzeri şekilde elenmiştik. Bu yol inanıyoruz, başaracağız. Kadromuza çok gani esame kattık, çok gani hazırlandık ve beceri ekibimiz, oyuncularımız maçı bekliyoruz. Brann it canlı bir rakip, yalınç olamaz amma tığ üstelik kollektif futbol oynayan tıpkısı takımız, beceri kol ve oyuncularımıza güveniyoruz. İnşallah ilk Brann’ı, peşi sıra bile 21 Ağustos’bile Subotica’yı eleyerek şampiyonlar liginde yolumuza bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: