EYT’li vatandaşlar SGK önlerinde kükremek oluşturdu

Adana, Mersin Ağacı ve Hatay’üstelik, emeklilikte hoşnutluk takılanlarla (EYT) ilişkin yapılan açıklama sonrası vatandaşlar, borçlanma ve prim çağ sayısı hesaplaması amacıyla Içtimai Asayiş Kurumu (SGK) iklim müdürlükleri önünde su oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilikte hoşnutluk takılanlarla (EYT) ilgilendiren düzenlemeyi açıklamasının ardından askerlik ve doğum borçlanmasını açmak isteyenler SGK iklim müdürlüklerine gitti.

Adana’dahi SGK İl Müdürlüğü uğrunda kuyrukta bekleyenlerden 43 yaşındaki Mustafa Karaçevirgen, AA muhabirine, değişmeyen alınmasından sevinç duyduğunu söyledi.

Askerlik borçlanması üzere geldiğini ifade eden Karaçevirgen, “EYT’nin çıkmasını bekliyorduk. Çıktığı için da bahtiyar olduk. Bizim amacıyla bol oldu.” dedi.

Tahir Onarıcı dahi (54) emekli olamadığı için çalışmaya bitmeme ettiğini, bu düzenleme çıkınca mütekait olmaya türe kazanacağını belirtti.

Düzenlemenin yapılacağının yıllardır söylendiğini anlatım eden Onarıcı, “Vatandaşların refahı amacıyla haddinden fazla mebzul ve iyi oldu.” diye niteleyerek konuştu.

Share: