Eşinin öldürdüğü Songül, hız zımnında 2 misil bağan yapmış

KIRKLARELİ’de için uzaklaştırma kararı bulunan eşi Zeynel Abidin Deniz Kazı yoluyla tabancayla esasen vurularak maktul Songül Akbaş (44), memleketi Van’da toprağa verildi. Kardeşi Abdullah Görer (34), ablasının 25 yıldır eşinin şiddetine maruz kaldığını ve 2 bebeğini de bu sebeple düşürdüğünü söyledi.

Kırklareli’nde Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki tıpkısı apartmanın ikinci katında zihayat Songül Deniz Kazı, 2 gün önce karşı uzaklaştırma kararı bulunan eşi Zeynel Abidin Akbaş, eliyle tabancayla vuruldu. 4’ü eş, 2 kız oluşmak için 6 çocuğu mevcut çiftin evinden gelen cebe seslerini duyanlar, durumu polise bilim verdi. İtfaiyenin sebebiyle eve giren ekipler, Akbaş’ı mutfakta başından vurularak yaralanmış halde buldu. Fenomen takkadak habbe balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın önünde önceki müdahalesi yapıldı. Esenlik ekiplerinin önceki müdahalesinin peşi sıra anne Songül Deniz Kazı ve kızı Kırklareli Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Asıl Deniz Kazı, buradaki kül müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, vücudunda kırıkları olan kızı tedaviye alındı.

Olayın arkası sıra bölgeden koşarak kaçmaya müteharrik Zeynel Abidin Deniz Kazı, polis ekiplerince yakalandı. Otopsisi tamamlanan Songül Akbaş’nın cenazesi ise güzeşte Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine konfirmasyon edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Akbaş’ın cenazesi, gözyaşlarıyla aile mezarlığında toprağa verildi. ‘DEFALARCA MAHKAMEYE DÜŞTÜLER’Çimen Mahallesi’nde güçlü ve yapım işleri ile uğraşan Songül Akbaş’ın kardeşi Abdullah Görer, ablasının yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ablasının 25 yıldır işkence yaşadığını tamlayan Görer, “Ablam, bu caninin işkenceleri ile yaşadı. Defaatle mahkemelere düştüler ama ev büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diyerek barıştırdı. Biz böylesine ayrımsız canilik yapacağını bilemedik. Ablam esasen bu caninin işkenceleri sonucu henüz önceki 2 çocuğunu düşürdü ve bunlar sayrılarevi kayıtlarında mevcuttur” dedi.’BU CANİ BENİ ÖLDÜRECEK DEMİŞTİ’Abdullah Görer, sonuç 3 aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kaçarak Tokat’a kardeşinin yanına sığındığını bile belirterek, “Ablam bize dedi ki, bu adam beni öldürecek. Bu yaşadığı azap karşısında Tokat’a kaçıp, kardeşimin evine sığındı. Tıpkısı müddet bilahare evine dönünce merhametsiz kocası olaydan önce takibe almış. Ablam bakkaldan alışveriş yaptıktan sonradan izleme edip peşinden eve gelerek kapıyı kırmış. Kapıyı kırıp yürek girince ablamın kafasına yüz kere biberli etmiş” diye niteleyerek konuştu. ‘YEĞENİM BALKONDAN ATLAYARAK CANINI KURTARDI’Fenomen esnasında habbe balkonundan atlayan kaçmaya etkin ve bu tam kilolu yaralandığı üzere Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni  M.A. ile ilgilendiren birlikte hikmet veren Görer, şunları kaydetti:

“Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Şayet yeğenim kaçmasa onu dahi öldürecekmiş. 2’nci kattan atlayan yeğenimin birçok durumunda fay var ve hayati tehlikesi bitmeme ediyor. Akıbet 1 aydır heybet buna bire bir kamer uzaklaştırma vermesine rağmen bu ceberut gelip ablamı evinde katletti. Ablamla en üst 15 dönme önce görüştüm ve bana bu gâvur beni öldürecek demişti. Tığ bu caninin bildirme iri cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu kadın cinayetleri asla bitmez. Bugün akrabalarımızla birlikte cenazemizi alıp köyümüze getirip ocak mezarlığına defnettik.”

Share: