Esenlik sisteminin yükünü azaltacak yöntem

Keyif sisteminin yükünü azaltacak formül- Kayropraktik Kök Sağlığı Derneği Umumi Sekreteri Kayropraktik Uzmanı Imge Kanun:

“Kayropraktik hizmeti düzlük toplumlarda sayrılarevi yatışlarının yüzde 85, aksiyon gücü kaybının yüzdelik 75 ve veca kesicilere olan ihtiyacın yüzde 64 azaldığı gözlemlendi”

İZMİR – Dünya Esenlik Örgütü eliyle akseptans edilen bilimsel ayrımsız tedavi yöntemi olan kayropraktik tedavinin Türkiye esenlik sisteminde yer alması gerektiğini tamlayan Kayropraktik Temel Sağlığı Derneği Genel Sekreteri Kayropraktik Uzmanı Rüya Kanun, “Dünyada kayropraktik hizmeti kayran toplumlarda şifahane yatışlarının yüzde 85, gelişim gücü kaybının yüzdelik 75 ve veca kesicilere olan ihtiyacın yüzdelik 64 azaldığı gözlemlenmiştir” dedi.

Sinir sistemini fayrap etmek amacıyla bel kemiği, kemik ve kaslara müdahale etme yöntemi olan kayropraktik, dünyada 137 yıldır var olan ayrımsız meslek. Kayropraktik tedavinin hastalıktan arkalamak gayeli birinci mertebe keyif hizmeti olduğunu kaydeden Kayropraktik Yapı Taşı Sağlığı Derneği Umumi Sekreteri Kayropraktik Uzmanı Rüya Kanun, dünyada kayropraktik hizmeti kayran toplumlarda şifahane yatışlarının yüzde 85, gelişim gücü kaybının yüzdelik 75 ve ağrı kesicilere olan ihtiyacın yüzde 64 azaldığını ifade etti.

“Hastalıktan müzaheret etmek gayeli”

Kayropraktiğin eczacılık, fizyoterapistlik, hemşirelik, tababet hekimliği kabil ayrımsız patika olduğunu vurgulayan Yasa, “Kayropraktik; kırık, fırlak, tümöral ve romatizmal sıkıntısı olmayan vakalarda, eksenine ve yapısına göre eklemin kusurlu duruşunu düzelten ayrımsız iz grubudur. Kayropraktik, hastalıktan korumak gayeli bir numara paye sağlık hizmetidir. Oluşuk aynı topluluk deformiteler varsa da bunun kusur ve çor boyutuna ulaşmaması için çalışır. herhangi bir kronik ya üstelik iveğen ağrısı olan, yer, boyunda, omuzda sıkıntısı olanlar kayropraktistlere gelebiliyor ama kayropraktik, yoğunlaşma açısından evvel ana sağlığı konusunda eğiliyor” sözlerine saha verdi.

“Türkiye esenlik sistemi içerisinde yok”

Kayropraktik Temel Taşı Sağlığı Derneğinin Türkiye’de kayropraktik mesleğini dubara fail aynı dernek olduğunu tamlayan Kanun, şöyle konuştu: “Türkiye sağlık sistemi içerisinde olmayan biricik afiyet mesleği. Bu konuda Bahçeşehir Üniversitesinde tıpkısı transformasyon programı var. 2 almanak tıpkısı transformasyon programı ile keyif sisteminin yükünü alabilir, Türk toplumunun vakayiname ve akut ağrılarını giderecek ayrımsız hep kurulabilir. Şu anda 130 mezun var. YÖK musaddak benzeri programdan çıkışlı olup konusunda çabuk yazılarak kayropraktik mesleğini icra edebiliyorsunuz.”

Içtimai medya paylaşımlarına dikkat

Özellikle sosyal medyadan görüp kayropraktik tedaviyi uygulamaya çalışan vatandaşlara uyarıda kâin Yasa, “Toplumsal medya üzerine balaban bire bir dezenformasyon var. Meslekten sıfır insanlar ‘Kayropraktik yapıyorum’ diyerek tıpkısı topluluk uygulamalara girebiliyor. Eğitilmiş ellerde olduğunda bu iz engel içermiyor fakat talimli tıpkı halk yapmazsa deformasyona sebebiyet verebilir, sakatlıklara sebebiyet mümkün. Bu sebeple içtimai medya üzerinden görülen ve kayropraktik adı altına varlık gösteren insanlara öz saygı edilmesin. Antrparantez meslekten sıfır sağlık çalışanları ve ahali tabiri ile lokman hekimler falsolu müdahalelerde bulunup afiyet sistemine olumsuz anlamda abra getirebilir” dedi.

Share: