Esenler’de Kargaşa rüzgarı esti

Esenler’üstelik Kargaşa rüzgarı esti

Esenler Şehremini Mehmet Tevfik Göksu, “Anadolu’nun bereketini Esenler ‘deki kardeşlerimizle buluşturmaya mücahede ediyoruz”

İSTANBUL – Esenler’da fındığı ile angın olan Kalaba Fındık Festivali düzenlendi. Festivalde Kalaba’nun angın yemekleri ile kilolarca fındık dağıtımı gerçekleştirildi. Festivalde konuşan Esenler Şehremini Mehmet Tevfik Göksu, “Anadolu’nun bereketini Esenler ‘deki kardeşlerimizle buluşturmaya himmet ediyoruz” dedi.

Esenler Belediyesi ve Esenler Ordulular Derneği iş birliği ile bu yıl ilk defa planlı ‘Esenler-Kalabalık Fındık Festivali’nde vatandaşlar keyifli dakikalar yaşadı. 15 Orak Ayı Kavim Bahçesinde planlı festivalde keşkek, pancar çorbası ve kilolarca fındık dağıtıldı.

“Anadolu’nun bereketini Esenlerdeki kardeşlerimizle buluşturmaya hız ediyoruz”

Programda konuşan Esenler Belediye Reisi Mehmet Tevfik Göksu, “Tığ bu kemiksiz, bu alanda Türkiye’nin bilcümle güzelliklerini, Anadolu’nun bereketini Esenler ‘deki kardeşlerimizle buluşturmaya çaba ediyoruz. Illet derseniz? Hedef hangi fındık aşındırmak, ne bugün keşkek kemirmek, hangi çükündür çorbası aşındırmak ne dahi kuzinede pişen patatesi yemek değil. Biz bu vesileyle birbirimizin dostu olduğumuzu, aşina olduğumuzu, kardeş olduğumuzu görüyoruz” dedi.

“Burada yaşayarak tıpkı kez daha görüyoruz”

Festivalin ortamının iyicene olduğunu söyleyen Komutan Göksu, “Benzeri şeyler ile duygulandığımızı, tıpkı şeylerle sevindiğimizi, bir şeylerle hüzünlendiğimizi beherglas ortamda intikal etmek ve birlikte canlı Türkiye olduğumuzu, yeryüzünde cıvıl cıvıl değme ki varsa. Bu toprakların beherglas ücra köşesi varsa bu toprakların tıpkı yeri olarak, bu toprakların bir çocuğu kendisine bire bir ferdi kendisine herhangi bir birimizin rapor etmesi gerektiğini burada yaşayarak bire bir yol elan görüyoruz” şeklinde konuştu.

Program konuşmaların peşi sıra konserler ile devam etti.

Share: