Erzurum’un filiz yeri gösterilmesine aksülamel

TRT’de yayınlanan Rağbet dağı dizisinde Erzurum’un çımbar yeri namına lanse edilmesi iri reaksiyon çekti. Yeniden Refah partisi MKYK üyesi ve Erzurum sorumlusu Sınırlı Kavşak tabi yapılış TRT ve Rağbet dağı dizisinin senaristlerini kınadı.

Dizide Erzurum skandalı!

TRT’üstelik yayınlanan Arzu dağı dizisinde Erzurum’un sürgün yeri namına lanse edilmesi iri aksülamel çekti. Yeniden Bol Bolamat partisi MKYK üyesi ve Erzurum sorumlusu Vabeste Kavşak yayıncı bünye TRT ve Gönül dağı dizisinin senaristlerini kınadı.

TRT’nin müstehap dizisi rağbet dağında Uray Başkanın kızı olan Asuman karakterinin yazılan senaryoda lüks icabı çalıştığı gelgel tarafından Erzurum a çımbar namına gönderileceği, ancak dizideki Gök karakterinin babası, ve aile efradının, Erzurum a tayinin çıkmasını çokça biberli benzeri uzanım adına önceleme etmesi dizide ekranlara getirildi. Dizinin yayınlanmasının peşi sıra Erzurum’un çımbar yeri olarak önceleme edilmesi ile birlikte tepkilerde çığ kabil büyüdü.

Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi ve Erzurum Sorumlusu Vabeste Çat’ta TRT üzere devletin televizyonunda ve bile arz çok izlenen dizilerden biri olan Dilek dağı dizisinde Erzurum isminin incitici tıpkısı şekilde senaryoya yazılmasına ve vadi verilmesine haddinden fazla sert aksülamel gösterdi. Çat, “Hem tıpkısı siyasal parti temsilcisi yerine hem de ayrımsız Erzurumlu kendisine dizide Erzurum’un filiz yeri adına önceleme edilmesini hızlı kınıyorum. İlimizi bu şekilde gündeme deklare etmek kimsenin haddine değildir. Erzurum Cumhuriyetin temellerinin atıldığı İl ve Doğunun dahi sınır taşıdır. Lazım lüks icabı gerekse soy hayatta ülkemizin kadim şehri Erzurum’u zehir tıpkı kayran kendisine insanlara aksettiren sorumluları kınıyor, değil Erzurum, Hakkari’den Edirne’ye Sinop’tan Mersine memleketimizin temas yeri sunma bir iki benzeri İstanbul büyüklüğünde benzeri Ankara kadar bir İzmir büyüklüğünde zer olduğunu hatırlatmak istiyorum. Başta TRT yetkilileri başlamak için Paradigma yapım şirketi ve senaristlerin başta Erzurum’dan ve bütün izleyicilerden özür dilemelerini bekliyorum” dedi. – ERZURUM

Share: