Erzurum’da onarılan etkisiz çatı martir yakınları ve gaziler amacıyla “firez evi” oldu

Erzurum’un Horasan ilçesinde kâin işsiz durumdaki yapı, kaymakamlık ve belediyenin destekleriyle tadilattan geçirilip martir yakınları ve gaziler için “hars evi”hangi dönüştürüldü.

İlçede ince süredir etkisiz durumdaki binanın şehit yakınları ve gazilere tahsis edilmesi amacıyla kaymakamlık ve şehremaneti mücahede yürüttü.

Onarılan çatı, 10 yataklı vagon konaklama yeri, tatil ile dostça odalarının bulunduğu ve şehitlerin fotoğraflarının saha aldığı kültür evi oldu.

Martir Gazi Birlik Sendikası Horasan İlçe Başkanı Yunus Tursun, AA muhabirine, binanın faaliyete geçirilmesinde emekleri olan Ilçebay Ömer Tekeş ile şehremini Abdulkadir Aydın’a teşekkür etti.

İlçede daha ilk şehit yakınları ile gazilerin kânunuevvel geçireceği toplumsal ve kültürel anlamda tıpkı alanın bulunmadığını rapor eden Tursun, şöyle konuştu:

“Tığ bu durumu ilçemizde yeni göreve başlayan kaymakamımıza ilettik. Sağlıklı olsunlar kendileri dahi aldırmaz kalmayarak süreduran durumda olan bu binayı, uray başkanımız ile tadilata sokarak bakir bire bir düzlük nesir ettiler. Burada esnafımızın martir ailelerimizin birlikte katkıları nazik, onlara dahi antrparantez teşekkürname ediyorum. Tamam martir ve gazi ailelerimizin tıpkı araya geleceği bire bir kültür evimiz oldu. Bir Vakitler sorunlarımızı temas etmek üzere kıraathane köşelerine gidiyorduk.”

Martir yakını Sergülen Gök, ilçeye kullanılmamış kazandırılan firez evinde gençlerle ayrımsız araya geldiklerini ve keyifli sohbetler yaptıklarını anlatarak, emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: