Erzurum’da “İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı” düzenlendi

Erzurum’da, kamu çekicilik ve kuruluşları ile STK’lar ve vatandaşların katılımıyla “İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı” düzenlendi.

Erzurum’da İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı Büyükşehir Belediyesi İbrahim Erkal Hars Merkezi’nde açık katılımla gerçekleştirildi. İstişare toplantısına TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tığ, Av. Alişan Tiryaki, Dilek Ertürk, Harun Mertoğlu ve Mehmet Emin Dinç, Erzurum Valisi Okay Memiş kurum yetkilileri ve STK başkanları katıldı.

Erzurum Valisi Okay Memiş programda yaptığı konuşmada, “Bizler vatandaşa bakım ve onları memnun etmek üzere varız. Cemi vatandaşlarımıza bedel mesafedeyiz. Devletimiz bizlere bire bir bando imkanlar veriyorsa bunu kamu hizmetlerini vatandaşımıza fiyat, adil ve hareketli aynı şekilde yansıtmak için veriyor” dedi.

TİHEK heyeti eliyle çekicilik tanıtımı sunumundan sonradan adam hakları sorunlarını aytışmak ve bilgelik ve düşünce alışverişinde gezmek üzere program istifham cevap şeklinde bitmeme etti. Görüşmelerde Erzurum’daki adam hakları konuları hakkında STK’ lar kuruntu alışverişinde bulunulurken Mobbing’e ilgi çekildi.

“Alcan’dan Vali Memiş’e mobbing teşekkürü”

Erzurum’da İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı Büyükşehir Belediyesi İbrahim Erkal Ekin Merkezi’nde yapılan müşavere toplantısında; Mobbing ile Savaş Derneği Erzurum çaşıt başkanı Çiğ Görüntü Alcan soru yanıt bölümünde “Mobbing âdem hakkı ihlali olduğu üzere mobbing ile topluluk adına savaş ettiklerini” belirterek mobbing mağdur başvuruların çözümünde vermiş olduğu bindi sebebi ile Erzurum Valisi Okay Memiş’e teşekkür etti. – ERZURUM

Share: