Erzurum’da iki kardeşe ilişik 2 eş ve 2 ahır yangında kamu oldu

ERZURUM’un Yakutiye ilçesinde damlarında tonlarca keyif mevcut iki evde sâdır yangın, mahalle sakinlerini endişelendirdi. İtfaiyenin kırıcı müdahalesiyle söndürülen yangında 2 ocak ve 2 ahır tamamen kullanılamaz hale gelirken, tonlarca duman birlikte yekpare oldu.

Cuşuhuruş saat 11.30 sıralarında biçim Yakutiye ilçesinin rustik Yeşildere Mahallesi’nde imdi. Yakup Taştan’a ilgili evde sebebi belirlenemeyen hararet imdi. Alevleri ayırt fail familya sahibinin ihbarı ile fenomen adına itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye gelinceye büyüklüğünde mahalle sakinlerinin engelleme etmeye çalıştığı coşkunluk, rüzgarın de etkisiyle hızla büyüdü ve bitişikte mevcut Yukup Taştan’ın kardeşi Ercan Taştan’a ilişkin eş, dam ve samanlığa birlikte sıçradı.

Olay adına gelen Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye aracı ekipleri yangına müdahale etti. İki kardeşin şita aylarında hayvanlarını gözetmek için evlerinin damlarında topladığı tonlarca maden zımnında alevler metrelerce terfian geceyi aydınlattı. İtfaiyenin birlikte mahalle halkının üstelik bindi olduğu çalışmaların arkası sıra ateş, çevredeki evlere sıçramadan 3 saatte arama altına makbuz. Yangında Taştan kardeşlere ait 2 familya ve 2 dam kullanılmaz hale gelirken, damların üstünde mevcut tonlarca ot ise cemi oldu. Ateş itfa çalışmaları sırasında karye halkı büyük aynı ürkü ve içtinap etmek yaşadı.

Erzurum’a 30 kilometre uzaklıktaki 62 derece 275 nüfuslu rustik Yeşildere Mahallesi Muhtarı Suat Turgut, “İki kardeşe ait aile ve ahırlar yanarak kullanılmaz arkaç geldi. Mahalle halkı namına itfaiye aracı ekipleri gelene büyüklüğünde yangına müdahale ettik. Ama alevler çok iri olduğu amacıyla yurt kaldık. Mahalleye mevrut itfaiye ekipleri yangını taharri altına aldı ve mekân evlere sıçramasını engelledi” diye konuştu.Share: