Erzurum’da “erke kaynaklarını doğru kullanmanın önemi” görüşüldü

Yapılarda Erke Verimliliği Derneği (VERİMDER), erke kaynaklarını makul kullanmaya yönelik düzenlendiği lehçe toplantıların 23.’sünü Erzurum’üstelik yaptı.

Vali Okay Memiş, kentteki aynı otelde planlı toplantıda, doğru erke tüketiminin günümüzde daha çok bundan sonra ehemmiyet kazandığını aktardı.

Herkesin erke tasarrufu yapması gerektiğini belirten Memiş, “Erzurum namına amme binalarında yüzde 15 tasarruf ettik. Büyüklük kendisine bizim vasfımız, akla yatkın teknolojileri yeğleme ederek vatandaşa emsal olmak. Erke verimliliği dünyamız amacıyla haddinden fazla hususi tıpkı lafız. Erke tasarrufu küreselleşen dünyada fosil yakıtlara karşı savaşımız açısından de iri ehemmiyet taşıyor.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Evre bile erke verimliliğini artırma ve enerjiyi makul kullanmaya yönelik çok sayıda proje hayata geçirdiklerini anlatım etti.

VERİMDER İcra Yerleşmiş Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin ise binalarda ısı yalıtımının önemine değinerek, yatılımdan kaynaklı kazanımların iktisadi anlamda iri olduğunu anlattı.

Toplantıda VERİMDER Başkanı Çağcıl Korkmaz ve Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü Vahap Munyar üstelik birer enformasyon yaptı.

Share: