Erzurum Büyükşehir Belediyesi 19 araçla filosunu güçlendirdi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, ülke genelinde gerçekleştirdiği çalışmaların aksamaması için filosuna 19 yeni çevirici daha kattı.

Havuzbaşı Kent Meydanı’nda düzenlenen 14. Dil Filosu Lansman Program’ında otobüs, tır çekicisi ve yol cızık araçlarından oluşan 19 dil tanıtıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın bile eylem sunduğu programda mütekellim Ilbay Okay Memiş, tevazu içerisinde kentte hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yakın zamanda üniversitelerin açılacağını hatırlatan Memiş,”Şu anne büyüklüğünde şişman taşımayla ilgilendiren haddinden fazla çok olumsuzluk yahut benzeri sorunla karşılaşmadığımızı tabir edebilirim. Pandemi döneminde de. Bizlere havari olan otobüs, meşbu ve göçüm şoförlerine hepsine çokça teşekkürname ediyorum. Gidiş Geliş kurallarına uymalarını istirham ediyoruz. Hem Gaziantep’te hem de Mardin’da meydana gelen gidiş geliş kazalarında hayatlarını kaybeden hep vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Gidiş Geliş kurallarına uymanın de ne büyüklüğünde cesim olduğunu bile maatteessüf tekrardan görmüş olduk. ” diye niteleyerek konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kerte bile kentte muvasala hizmeti sunmak amacıyla toplamda 30 otobüs aldıklarını, bunlardan 10 tanesinin doğrulama edildiğini belirtti.

Kentte erişim ağı gitmeyen benzeri saha kalmamasını istediklerini nâkil Aşama, şunları kaydetti:

“Ulaşım mesafelerini kısaltalım. Henüz gücük mesafede insanımıza adamakıllı hizmetler verelim. Yine yollarımız çağdaş olsun, asfaltlarımız yeni ve iyice olması üzere iki parça termoplastik sıcak ve sevimsiz cızık boya aracı, yegâne mobilize cızık aracı, 6 skor tır çekicisi ve otobüslerden oluşan 19 aracı zaman burada hizmete sokuyoruz. Şehrimize kılıklı hayır olsun. Görüldüğü için hizmetler yeterli, mevcutlarla hile edelim demiyoruz. Seçkin geçen aktarılma şehrimizi büyütmenin, geliştirmenin ve güzelleştirmenin gayreti içerisindeyiz.”

Kerte, şehremaneti kendisine bakir toplu iş sözleşmesinde neticeye vardıklarını tabir ederek, Türkiye’nin işçisine ve çalışanına genişlik güzelce ücreti vereceklerini belirtti.

Konuşmaların arkası sıra İl Müftüsü Mecnunca Yıldırım’ın yaptırdığı yakarış ile kurdele kesildi.

Share: