Erzincan’ın birlikte yararlandığı Çekim Merkezi destekleri 2 yıl uzatıldı!

Erzincan’ın de dahil olduğu Cazibe Merkezleri programı çerçevesinde Yatırımların Desteklenmesi Programı Cumhur Reisi kararıyla 2 sene uzatıldı.

Çekim Merkezleri Programı, Yatırımların Desteklenmesi çerçevesinde 6. Havza Bindi dahilinde meydan kayran Erzincan Birleştirme Uran Bölgesi desteklemeleri Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2 yıl daha uzatıldı.

Erzincan Kombinasyon Endüstri Bölgesi desteklerinin 2 yıl henüz uzatılmasının müjdesini veren AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Şarap, Erzincan Tevhit Sanayi Bölgesi’nde yaşanan gelişmelere ilgili kendisine şu değerlendirmede bulundular:

“Çekim Merkezleri Programı çerçevesinde Yatırımların Desteklenmesi dahilinde 6. Toprak Bindi çerçevesinde vadi düz Erzincan Organize Sanayi Bölgemiz desteklemeleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 31.12.2024 tarihine büyüklüğünde 2 sene daha uzatıldı.

Kombinasyon Uran Bölgemizde 66 nüsha hareketli fabrikamız bulunuyor. Ayrıca 13 adet yapım aşamasında fabrikamız bulunmaktadır. İnşaatı bitmeme fail 13 skor fabrika inşaatlarından 4 adeti ise mesafe 2021 yılında bitirilerek faaliyete başlamış bulunaktadır. İnşaatı bitecek fabrikalarımızda 850 kişiye aksiyon imkanı sağlanacak. Yararsız hazırda oluşum fabrikalarımızda eş istihdamına halen gerekseme duyuluyor. Sonuç 3 ayda 2 bin 185 olan personel sayısı 2 bin 773 olarak arttı. Yani 588 kullanılmamış personel işe makbuz. YANLIŞSIZ Öğür namına Erzincan’ımız ve ülkemizde layenkati çalışmaya bitmeme ediyoruz. Erzincan’ımıza yapılan cemi bu yatırımlarda emekleri olan özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın nezdinde, onun nöbet arkadaşı Binali Yıldırım’a çok teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu açacak ile Erzincanlı yatırımcılarımızı üstelik OSB’ye yatırıma davet ediyoruz.” – ERZİNCAN

Share: