ERÜ Hastaneleri, Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesinden başarıyla geçti

Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin (ERÜ), Sağlıkta Kalite Standartlarına (SKS) uzlaşma düzeyine yakalamak için yapılan değerlendirmeden başarıyla geçtiği bildirildi.

ERÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, yaptığı açıklamada, hastanelerinin Afiyet Bakanlığı Sağlıkta Nitelik, Akreditasyon ve Etkin Hakları Dairesi Başkanlığı vasıtasıyla değerlendirildiğini kaydetti.

Ülkedeki keyif hizmeti sunan keyif kuruluşları içerisinde öncü konumda olan Erciyes Üniversitesi Hastanelerinin, ayrımsız başarıya daha imza attığını vurgulayan Horozoğlu, “Esenlik hizmeti sunan bilcümle afiyet gurur ve kuruluşları için hedeflenen kalite düzeyini sezmek ve uygulamalara müteveccih kanıt kurmak üzere, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı vasıtasıyla Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinden hastanemiz 94.23 puan almıştır.” ifadelerini kullandı.

Horozoğlu, elde ettikleri başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederek, başarılarının bitmeme etmesi temennisinde bulundu.

Share: