Erol Dok Parkı Keçiören’de açıldı

Keçiören Belediyesi yoluyla ilçedeki Martir Kubilay Mahallesi’hangi mensur edilen Erol Dok Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Keçiören Belediyesi aracılığıyla ilçedeki Şehit Kubilay Mahallesi’ne inşa edilen Erol Dok Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Milli Defans Nazır Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Keçiören Belediye Reisi Turgut Altınok, Şekil Valisi Davut Haner, YANLIŞSIZ Öğür Ankara Mebus Zeynep Baht, Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Kader, TOBB Üniversitesi Rektörü Yusuf Sarınay, Sorun Ocakları Bozuk Genel Başkanı 20. Dönem BBP Çorum Mebus Hasan Edvar, Gazi Mustafa Eksiksizlik Mesleksel ve Çevresel Emraz Hastanesi Başhekimi Meram Kader, SELIM Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Erol Dok’un ailesi, STK ve sivil topluluk kuruluşu temsilcileri katıldı. Park açılışında meşveret özne Keçiören Belediye Reisi Turgut Altınok, “Erol Dok kardeşimizi sabık yıl kaybettik. Mekanı behişt olsun. Ayrımsız fani benzeri de kalıcı alem vardır. Talih denen bir çizgimiz var. Rabbim hangi yazdıysa ondan öte öğün namevcut. Fani alemden ölümsüz aleme giderken balkı aynı seda artırmak çokça büyük” dedi.

Konuşmasında Erol Dok’un devletine ve milletine mecbur aynı yaşam sürdüğünü söyleyen Altınok, şunları dile getirdi:

“Biz bu milletin evlatlarıyız. Çocuk yaşta mücadeleye başladık. Vatanımız, devletimiz, bayrağımız ve dinimiz, dedik. Üçkâğıt-ı ayça diyerek bütün insanlığa hizmetti gayemiz. Bizim neslimiz müşkülat, çileler çekti. Zindanlarda yattı. ahuvah demedi. Vatanımıza, milletimize canımız feda dedik, keyif, umu ve encam beklentisi olmadan bakım ettik. Zaman seçkin alanda yetişimiz, ülkesine, devletine, dinine, mili ve manevi değerlerine ilişkin zürriyet var. Bedel ödendi ama o evlat ve onların çocukları yetişti. Bu topraklara ait benzeri evlat yetişti. Bunlardan biri birlikte Erol Dok kardeşimizdir”

Keçiören’birlikte ikamet fail Erol Dok’un ailesine yakın bir noktadaki yıpranmamış parka âdem ita üstüne hız gösterdiklerini birlikte söyleyen Altınok, “Erol Dok’un nadir ailesi Ayvalı Mahallemizde oturuyor. Onlara andıran aynı noktadaki parka ismini verdik. Kendisinin bağlam duyduğu, peyzajı fena hâlde, mesleğine akla yatkın bir park burası. Suyun ve estetiğin iyicene olduğu bu parkımız ona haddinden fazla yakıştı. Burada çavlan, halı düzlük, yavru oyun alanları, dinlenme noktaları var. Aynı bile Erol Dok’un biyografisi var. Çocuklarımız Erol Dok kimdir bakıp, okuyup öğrenecekler. Bundan üstelik bahtiyar olduk. Cengiz Aytmatov ‘Adam kalkmak insan çalışmamak; koca gelmek koca tevakkuf etmek’ diyor. Bunu durmak pres amma Erol Dok insandı ve âdem kaldı. Geride dahi birçok tabiiyet bıraktı. Komple bire bir hanay yaşadı. Ülkesine ve milletine alın sorumlu birçok hizmetleri oldu. Geride bu büyüklüğünde bağlılık bırakmak herkesin harcı değildir. Kaldı kim, ‘Ölesi canlar değil tenlerdir’ buyruluyor. Erol Dok kardeşimizin üstelik ruhu şuan burada bizimledir. Ruhu neşeli, mekanı behişt olsun” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: