ERMENİSTAN SALDIRILARINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN ASKERLERİ İÇİN İHSAN YEMEĞİ VERİLDİ

IĞDIR’üstelik hareketli Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği marifetiyle Ermenistan saldırılarında şehit olan askerler için hediye yemeği verildi.

Iğdır’bile hayatiyetli Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği tarafından Ermenistan ordusunun Kelbecer, Laçın ve Daşkesen bölgelerinde düzenlediği saldırılarda martir olan Azerbaycan askeri amacıyla Hacı Hacer Yusuf Camii aşevinde kemirmek programı düzenlendi. Ölüm edenler için verilen, bölgede ‘bağış yemeği’ kendisine adlandırılan aşındırmak programı, Iğdır Ehlibeyit Alimler Derneği Başkanı Anlaklı Tümay ve Cafer Yücal’ın Kur’an-ı Selek okumasıyla başladı. Şüheda üzere duaların yapıldığı programda mütekellim Iğdır Azerbaycan Evi Toplum Örgütü Başkanı Başkomutan Ünsal, Ermeniler abat durmuyor. 44 bölüm süren savaştan yenilgiyle çıktılar, ancak uslanmadılar. Seçme fırsatta Azerbaycan topraklarına saldırıyorlar. Diri Azerbaycan ordusu gereken cevabı veriyor. Akıbet Ermeni saldırısında şehit olan askerler amacıyla Iğdır’birlikte ruhlu Azerbaycan vatandaşlarıyla tıpkısı araya gelerek imece usulü armağan yemeği verdik. Şehitlerimizin ruhu şen olsun. Yardım sağlayan herkese teşekkürname ediyoruz. Rastgele antlaşma Türkiye kendisine Azerbaycan’ın yanındayız. Olmaya birlikte devam edeceğiz diye konuştu.

Iğdır’de ateş parçası Azerbaycanlılar dahi martir olan askerler amacıyla yağmur dileyip, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a müstelzim dersi verdiğini ve savaşmaya amade olduklarını söyledi.Share: