“Elmacı Ata” Denizli’de yetiştirdiği elmaları Çobanbey’deki Mehmetçik amacıyla getirdi

Denizli’bile faal 72 yaşındaki Muhammet Yılmaz, bahçesinden topladığı yaklaşık 1 ton elmayı Çobanbey bölgesinde görev özne askerlere getirdi.

Operasyonlara katılan askerlere elma götürmesiyle tanınan Mehmetçik sevdalısı Yılmaz, bu yıl bahçesinde yetiştirdiği elmaları toplayarak Türk bayraklarıyla süslediği ve konusunda “Uğur Zer Elma”, “Barış Pınarı Harekatı”, “Hakkari Afet”, “Pençe-Kaplan” yazdığı minibüsüyle Mehmetçiğe yansıtmak için Kilis’e geldi. Yılmayan, buradan dahi Suriye’nin Çobanbey bölgesine geçti.

Çevresinde “Elmacı Ağababa” adına tanıdık Muhammet Yılmayan, AA muhabirine, kendisini bu işe adadığını söyledi.

Yaklaşık 8 yıldır sınır birliklerinin değme zaman beraberinde olduğunu tanıtlamak ve onlara manevi bindi vermek üzere bahçesinden topladığı elmaları ikram ettiğini tamlayan Yılmayan, “Son boyları yetmiyor, Suriye’deki, Şimal Irak’taki soy birliklerimize dahi ara sıra onlara dahi gidiyorum. Demincek yeniden Kilis’e geldim. Kilis’ten dahi Çobanbey bölgesindeki JÖH’lere (kurnaz özel harekat) izzetüikram edeceğim. Oradan üstelik Çobanbey’deki gerçeklik bölgemize geçeceğim inşallah. Oradaki birliklere üstelik elmaları ikram edeceğim. Bu vesileyle onların gönüllerini fethetmiş olurum.” dedi.

Tanıklık şerbetini içene kadar bu yola devam edeceğini anlatan Yılmayan, “70 sandık, kısaca 1 ton elma getirdim. Bu devam edecek. Şehadet şerbetini içene kadar vatanımız, bayrağımız, askerlerimiz amacıyla biz kendimizi feda etmişiz. Çünkü tasavvur değerli elma.” diyerek konuştu.

Yılmayan, Türkiye’nin son boylarındaki bütün birliklere gittiğini anlatım etti.

Share: