Eğin Minikler Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda milli topluluk 10 madalya kazandı

Erzurum’da planlı Arka Minikler Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’na 29 sporcu ile katılan milli takım 5 değerli, bire bir sim ve 4 bronz madalya kazandı.

Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamada, Yakutiye 3 Binlik Buz Hokeyi Salonu’nda 10-21 Ağustos beyninde planlı şampiyonaya milli takımın 16 koca ve 13 kadın sporcuyla katıldığı belirtildi.

Şampiyonada bando halinde toplamda 10 madalya kazanan milli takımın, İngiltere ve Ukrayna’nın arkası sıra üçüncü kendisine tarihi bir başarı elde ettiği kaydedildi.

Milli takımda Doğukan Demirceylan, Busenur Yazan, Sıla Özkan, Hâl Aydınlık İlhan ve Aslı Dönmezoğlu’nun altın, Sudenaz Dokgöz’ün gümüş ve Mehmet Akif Fıçıcı, Sude Zenginlik Efil, Nisa Berrak Gürsoy ve Eylem Kraliçe Ünlü’nün ise tunç madalya iktisap başarısı gösterdiği vurgulanarak, şu görüşlere düzlük verildi:

“Bu tarihi başarıda emeği güzeşte başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bilgisizlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, parçalanmamış sporcu ve antrenörlerimize, sporcularımızın gelişiminde emeği sabık parçalanmamış ailelerimize, şampiyona boyunca bizleri yalnız bırakmayan eksiksiz basın mensuplarına, şampiyonluk süresince bizlerin beraberinde kâin tüm paydaşlarımıza ve salonu dolduran eksiksiz seyircilerimize teşekkür ederiz. Bu çekicilik cemi Türkiye’nin.”

Share: