Edirne’den güdük gücük

Mutluluk Partisi Edirne Avrat Kolları Başkanı Güler İriş, 10 Karı Müteharrik Gazeteciler Günü’nü kutladı.

İriş, partisinin toprak başkanlığında gazetecilerle ayrımsız araya geldiği toplantıda, basının mutlak ve tarafsız olması gerektiğini söyledi.

Bahtiyarlık Partisi yerine matbuat özgürlüğünü sağlayacaklarını belirten İriş, şunları kaydetti:

“Türk medyasının seçme kesimden vatandaşlarımıza bozulmamış içerikler sunmasını güvence altına ahzetmek istiyoruz. Sosyal medyayı töre bilimi kuralların ihlal edildiği kişilik haklarının geveze ve nefret söyleminin üretildiği dayanak noktası olma tehdidinden kurtaracağız. Özgürlükçü ve etik bilimi değerlere vabeste aynı sosyal medya düzenlemesini dünyadaki örnekleri ayn önüne alarak yapacağız.”

İriş, himmet mefhumu gözetmeksizin görevini mucibince eden gazetecilerin 10 Ocak Etkin Gazeteciler Günü’nü kutladı.

DOÇEK üyeleri Istrancalarda yürüdü

Keşan Tabiat, Belde ve Firez Derneği (DOÇEK) üyeleri, Kırklareli’ndeki Istranca ormanlarında yürüdü.

Dernekten yapılan açıklamada, 29 kişiden oluşan ekibin Demirköy’den başladıkları yürüyüşlerini Bulanıkdere ve Longozları geçerek İğneada’da sonlandırdığı belirtildi.

Keşan DOÇEK Başkanı Kağan Kaynak, etkinliği pahal bire bir deneyim, kol ruhu ve mızıka anlayışıyla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Uluslararası öğrenciler temsil sahnesine artık

Trakya Üniversitesi Araç Eğitim ve Öğretimi Araştırı ve Uygulama Merkezinde (DİLMER) Türkçe öğrenen uluslararası öğrenciler, doğaçlama tiyatro gösterisinde hayal aldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Trakya Üniversitesi mezunu Imge Yaygı ve arkadaşları yoluyla kurulan Çatkapı Tiyatrosunun konukları arsıulusal öğrenciler oldu.

Öğrenciler doğaçtan sergilenen performansta sahneye çıkarak hem yeteneklerini hem birlikte Türkçe hikmet seviyelerini gösterdi.

Share: