Edirne İtfaiyesi, Vasıta Filosunu Güçlendiriyor

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, filosuna eklediği öncü müdahale uzlaştırıcı ile toprak yangınlarına, yetersiz alanlardaki yangınlara, kurgu yangını kabilinden bayağı yangınlara henüz bayağı müdahale edebilecek. Eskimemiş alınan araç, 300 kg akarsu ve 30 kg köpük atma özelliğine sahip.

Edirne Belediyesi, kentin ihtiyaçları yönünde miftah filosu ile personel kadrosunu genişletmeye ve güçlendirmeye bitmeme ediyor.  Personel sayısını arttıran, bünyesine çağdaş ekipmanlar katan, AKARSU projesi kapsamında bünyesine kazandırdığı ilçe kırım ve halaskâr ile olaylara müdahale eden Edirne İtfaiyesi, tezyifkâr ve ancak alanlara elan gücük sürede ve faal müdahale edebilmek için filosuna 1 sayı avangart engelleme uzlaştırıcı ekledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kullanılmamış alınan ara bulucu Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde inceleyerek, itfaiye personelinden ayrıntılı bilgelik aldı.

Edirne İtfaiyesi’nin gücüne dokunaklı katmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Göreve geldiğimiz 2014 yılında geçmiş adına, teferruatlı yıllar bozuk terminal alanında tırı vırı binalarda; yumruk koşullar ve imkansızlar içinde hizmet veren Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü modern bire bir binaya kavuşturduk. Yıpranmamış binada itfaiye aracı personeli elan iyi çalışma koşullarına kavuşurken bir zamanda Edirne İtfaiyesinin henüz donamlı tıpkısı ağıl gelmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Personel sayımızı arttırdık, çağcıl ekipmanlar kazandırdık. Trakya’da bir tane olma özelliğine erbap olan ve KEZ projesi kapsamında anahtar filomuza kazandırdığı kaza kırım ve kurtarma aracı ve birlik kuvvetli vesait ile İtfaiyemizi güçlendirdik. Demincek da sıkı alanlarda müdahaleyi kolaylaştıracak, bakir bir uzlaştırıcı daha kazandırdık. Seçkin yatırımımızda geçmiş adam canı, eş sağlığı” dedi.

Edirne Belediyesi’ne kazandırılan yıpranmamış 4×4 koşa kabin pickup itfaiye aracı 1.9 motor ve 150 beygir gücünde. 20 metre uzunluğunda 3 titrem incizap kapasiteli yöre incizap kurtarma vincinin bulunduğu, kayırıcı yapısı faziletli basınçlı dizel, 16 atlama beygiri akarsu motoru, 50 bar basınç sağlayabilen motosiklet ve özel tazyik sistemi bulunan ve 300 kg su kapasitesi 30 kg köpük kapasitesine sahip araç, tahminî 3 tonluk bir aracın yaptığı işi ferah ferah yapabiliyor. Aracın, 40 metre uzunluğunda faziletli basınca dayanabilen hortumu ve buna akla yatkın hem köpük hem akarsu püskürten özel basınç sistemi bulunuyor.

Share: