Edirne Budun Bahçesi’nin bu yıl tamamlanacağı bildirildi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, bu yıl tamamlanacak Edirne Kavim Bahçesi ile vatandaşların Meriç Nehri’nden daha fazla istifade etmesinin sağlanacağını belirtti.

Kırbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Meriç Nehri kenarı ile İzzet Arseven Kent Ormanı’nda yapılacak Edirne Budun Bahçesi’nin çalışmalarının bitmeme ettiğini söyledi.

Çalışmanın tamamlanmasıyla hem kentlinin hem dahi ziyaretçilerin nehirlerden elan aşkın yararlanma etmesinin sağlanacağını vurgulayan Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Bu ilimiz açısından serencam derece mefret aynı mücahede. Bu nehir yüzyıllardır buradan akıyor ama tığ bütün bakımından Edirneliler olarak çocuğumuz ve ailemiz ile nehrin kenarında reviş yapalım, dolaşalım diyebileceğimiz ayrımsız alana erbap değiliz. Projenin asıl merkezinde rastgele iki alanda gidiş alanları, pergolalar, bisiklet yolları ve tatil alanları var. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’nden erke santraline büyüklüğünde olan bölümde rastgele iki alanda 2,5 kilometreden 5 kilometrelik sağlı sollu bire bir kayran oluşuyor. Zümre şeklindeki duvarlarda bile tıpkısı kademelendirme gerçekleştirilecek.

Dolayısıyla vatandaşlarımızın şehrin nehrinden daha aşkın istifade etmesi ve şehrin çekicilik alması sağlanacak. Bu akıbet adım eke bire bir proje. Söğütlük ile ait eleştirileri takip ediyoruz. Kem varsa muhakkak bunu da ilgili arkadaşlarımızla tartışıyoruz. Amma şu zaman bakımından gördüğümüz büyük bire bir sav namevcut. Icraat de cümle hızıyla bitmeme ediyor.”

Kırbıyık, projede revizyonlar gerekiyorsa yapmaya amade olduklarına belen etti.

Projenin bu sene tamamlanması öngörülüyor.

Share: