Edirne Belediyesi “Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi” kuruldu

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Martir Aileleri ve Gaziler Biriminin başına, martir kardeşi uray çalışanı getirildi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Atatürk Kültür Sarayı ve Şehremaneti Konservatuarında gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, Türkiye’dahi dinç herkesin şehit yakınları ve gazilere koyu ayrımsız birlik duyduğunu belirtti.

Birimde fariza alacak personelin dahi tıpkısı sevgiye eş olması gerektiğini düşündüklerini tabir eden Gürkan, “Martir yakınlarımıza ve gazilerimize sunu kalpten hizmeti ki yapar dedik ve aynı şehit yakınını bu birimin başına koyduk. Ayşe Orak Şahin bu birimin şefi namına, sizin bile içinizden biri yerine, size bu hizmeti sunacak. Sizin içinizden biri, evladınız, kardeşiniz.” diyerek konuştu.

1994 yılında Hakkari Yüksekova’birlikte şehit olan Piyade Komando Er Çavuş Ayhan Orak’ın kardeşi Ayşe Kalıç Atmaca da kendisini bu göreve layık gören Gürkan’a teşekkür ederek, martir aileleri ve gazilere arz ferah hizmeti verebilmek hesabına elinden mevrut çabayı göstereceğini belirtti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Bölüm Başkanı Ahmet İsmailoğlu da Gürkan’a şehit aileleri ve gaziler namına teşekkür etti.

Programa şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Share: