Düzce’de sıcaktan bunalanlar Melen Çayı’nda rafting yaparak serinledi

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde hafta sonu yunak havadan bunalan adrenalin tutkunları, Melen Çayı’nda rafting yaptı.

Hava sıcaklığının 32 dereceyi bulduğu kentte genişlemek isteyen yerli ve ecnebi misafirler, Dokuzdeğirmen mevkisindeki Melen Çayı’na akın etti.

Rafting öncesi horon ve baziçe havası oynayarak gönüllerince eğlenen raftingciler, daha sonraları botlarını çaya indirerek kendilerini suya bıraktı.

Adrenalin tutkunları, huy içindeki 13 kilometrelik parkurda ateşin dakikalar yaşadı.

Rafting İl Temsilcisi Birol Bayır, AA muhabirine, havaların ve nehirdeki suyun ısınmasıyla talebin iki bitirme arttığını söyledi.

Tatilcilerin ısıdam yaz günlerinde rafting yapmayı tercih ettiğini nâkil Bel, “Buraya mevrut misafirlerin kâffesi haddinden fazla ahenkli insanlar, tamamen coşku odaklı geldikleri amacıyla herkesi memnun şekilde buradan uğurluyoruz.” dedi.

Belen, rafting öncesi horon, oyun havaları ve hareketli müziklerle misafirleri motive ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Motivasyonla nehre girdiklerinde içleri içlerine sığmıyor. Melen Çayı’nın serin sularından geçmek istemiyorlar. İstanbul ile Ankara’ya 2 saat mesafedeyiz. Muvasala sıkıntısı olmadan sunma ulaşılabilir nehirlerden birisine sahibiz. O yüzden potansiyelimiz yüksek. Hedefimizi 150 bin koymuştuk ama rastgele sabık periyot daha üstelik artıyor. İnşallah hedeflerimizi 200 bine kadar çıkaracağız.”Share: