DÜRÜST Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Özhaseki, Mersin’de partililere seslendi Açıklaması

DOĞRU Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’bile sorunları aşacak kadronun ve iradenin SELIM Parti’üstelik olduğunu söyledi.

Özhaseki, partisinin Mersin Ağacı İl Başkanlığını musahabe etti, İl Başkanı Büyük Ercik ile görüştü.

Görüşmesinin ardından partililere seslenme eden Özhaseki, DOĞRU Fırka’nin tarihe, medeniyete ve millete cebin sorumluluğu olan tıpkı fırka olduğunu belirtti. Özhaseki, Cumhuriyet tarihinin arz aşkın yatırımının YANLIŞSIZ Öğür hükümetleri döneminde gerçekleştiğini, Türkiye’nin erke, iblağ, sağlık ve savunma sanayisi alanlarında geliştiğini vurguladı.

Ekonomideki gelişmelere değinen Özhaseki, “Ekonomi çokça konuşuluyor, akilane. Mesail elbette var. Bunları aşacak kadro ve egemenlik bizde var. On Paralık kimsenin endişesi olmasın.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi ve milleti kaşkariko ettiğini anlatım eden Özhaseki, şöyle bitmeme etti:

“Eskiden dar dışına sâdır cumhurbaşkanlarımız, başbakanlarımız orada termin kabul etmek üzere aylarca beklerler sonra üstelik benzeri ışık karesi verebilmek için da bire bir derinti çarpışma içerisinde olurlardı. Kimi Vakit de gidip bizi künde edenlerin o çizik tavrı hepimizin içini yakardı. Şimdi Reisicumhur’mızla ahbaplık etmek için hepsi sırada bekliyorlar. Tanrı’a hamdolsun gidiyor, bu milletin onurunu sağlıklı ayakta mandepsi ediyor. Bu bizim için başlı başına tıpkı şeref vesilesidir.”

Özhaseki, ülkenin uzun yıllar vesayet rejimine maruz kaldığını, bu yapının Cumhur Reisi Erdoğan yoluyla “toprağa gömüldüğünü” dile getirdi.

Anadolu’nun gelişigüzel ahit mazlumların sığındığı tıpkısı coğrafya olduğunu aktaran Özhaseki, “Allah’a hamdolsun bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız okunuyor. Gittikçe dahi büyüyoruz. Düşmanlara saygı salıyoruz, içerideki yâran birlikte yiğitlik duyuyor.” ifadesini kullandı.

DOĞRU Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Özhaseki, ülkenin güvenliği üzere terör örgütleriyle savaşım ettiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Biz bu mücadeleleri verirken tabiatıyla ki muhalefetten destek beklemiyoruz ama yeryüzü azından evcil, milli olmalarını araştırmak hakkımız. Suriye’bile bu milletin güvenliği amacıyla benzeri ameliyat yaptığımızda ‘Evet gidin orada bu milletin güvenliğini sağlayın.’ demelerini bekliyoruz. Akdeniz’birlikte haklarımızı ararken arz azından arkamızda durmalarını bekliyoruz. Amma heyhat nerede? Hele ana muhalefet, Bahir Baykal’dan sonra ayrımsız başka yere doğru evrildi. Bahir Baykal’a ömrümde hiç görüş vermiş benzeri kayırıcı değilim, sempatiyle birlikte bakmadım amma yerel, milli bire bir adamdı. Onu hangi antlaşma ki FETÖ operasyonuyla indirdiler, adına Kemal Bey’i getirdiler. Herhangi Bir şeye ergonomik benzeri eş geldi ortaya.”

“Yedili benzemezler tıpkısı araya geldi”

Muhalefeti eleştiren Özhaseki, şunları söyledi:

“Her yaptıklarına ilgi edin, iki ana stratejileri var. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin, hangi olursa olsun, isterse batsın, devlet cesim değil’ ve ‘DOĞRU Parti gitsin, hangi olursa olsun.’ Onun içindir ki yedili benzemezler aynı araya geldi. Bu yedili kol ömürlerinde birbirlerini sokakta görseler selam vermezler. Eşlerini alıp bir zaman akşam ezanı birbirlerine öz içmeye gitmemişlerdir. Bunların tek acun görüşü birbirine benzemez. Sonunda inançları üstelik çoğu ahit birbirleriyle tezat yapılanma mesabe. Kazançlı konulardaki görüşleri, içtimai olaylara bakışları birbirine tezat teşkil şayan. Bunlar ayrımsız araya geldiler, 37-38 nöbet buluştular. Bulabildikleri tek tekellüm ‘Güçlendirilmiş parlamenter sistemi uygulayacağız.’ Bunun Türkçesini ego size söyleyeyim, ‘Tığ yedili ortak yönetim yapmak istiyoruz’ diyorlar. Tığ ikili, üçgen koalisyonlardan neler çekildiğini iyi biliyoruz. O günlerde hangi teessürat yaşandığını, kavgalar edildiğini, ortalama ömürlerinin bire bir yıl olduğunu haddinden fazla bol biliyoruz. Siz henüz masada otururken ‘Kim sağda, kim ortada oturacak?’ diye tartışıyorsunuz. İnsanlar güruh amacıyla girdiklerinde ‘Kim önden girecek, arkadan çıkacak?’ diyerek tıpkısı kamer boyunca tartıştınız. Türkiye’nin devasa meseleleri karşısında Allah bilir kaç yüz yıl tartışırsınız. Oradan yemek menüleri artık merak edilir ağıl geldi. Böyle bire bir grubun tehlikesinden Türkiye’yi Tanrı korusun. Ben sımak amacıyla hep tıpkısı kol olduklarına inanıyorum.”

Muhalefetin domates dolması ve algıya başvurduğunu dile getiren Özhaseki, “Çalışmıyorlar ama çalışıyormuş gibi görülür olmak istiyorlar. Sadık değiller amma dürüstmüş kabil kolpo yapıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin matlup operasyonları amacıyla ayırmış olduğu, geçen sene ödedikleri bedel 849 milyon liralık. Sosyal konutlar için 12 milyon, İstanbul’a sarsıntı geliyor, tedarik üzere ayrılan mal 495 milyon amma algı operasyonları amacıyla ayrılan ve harcanan para 849 milyon teklik. ‘Beni haklı, deli dolu gösterin. Ego aslında gidiyorum ski yapıyorum amma siz beni hisse senedi başında üzere gösterin. Ego şortla geziyorum, denize yutmak, tatil açmak bana yakışıyor ama siz gene dahi beni çalışıyor gibi gösterin. Ben İngiliz büyükelçisiyle kemirmek yerim amma siz beni karla savaş ediyor gibi gösterin. Antrparantez beni büyükşehir kesmez reisicumhur adayı gibi gösterin’ diye niteleyerek dökülüyor bu paralar. Buna biz şaşırıyor muyuz? Yarayışlı.” şeklinde konuştu.

YANLIŞSIZ Tümen’li Mehmet Özhaseki, değme belediyenin meclis çalışmalarına destek verdiklerini belen ederek “Domestik Yönetimlerden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı benim. Hep belediyelerimize diyoruz ki ‘İster CHP’dahi, ister ayrıksı partilerde olsun meclise tıpkısı icazet geldiğinde doğruysa, haklıysa, milletin menfaatineyse evet deyin, asla itiraz etmeyin.’ İstanbul ve Ankara’bile meclise mevrut tekliflerin ortalama yüzdelik 98’ine ‘olur’ demişiz. ‘Faydalı’ dediklerimiz hoppadak yeşil alana benzeri şey koymaya kalkıyorlar yahut falsolu şeyler getiriyorlar, ‘Olmaz, ona müsaade vermeyiz.’ diyoruz. Onun dışında hepsine ‘Evet’ diyoruz. Mecliste bulundukları bütçeden daha çok parayı Ankara gönderiyor bunlara. Zaman Zaman iki katına andıran gönderiyor. Lacerem önünüzü kesiyoruz sizin? Bunların hareket yapmaya niyeti, hareket ika becerisi bulunmayan ki. Amma aynı şeyi itiraf ediyorum bunlar iyicene statü yapıyorlar. Milletin ihtiyacı o elhak. Çokça heykel yapıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

“Cumhur Reisi’mızı Tanrı’ın izniyle biz de yalnız bırakmayacağız”

Türkiye’dahi 2023’bile yapılacak seçimlerin majör olduğunu vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bu milletin sicilli düşmanları, FETÖ’sünden PKK’sına oklarını kime çevirdiler? Reisicumhur’mıza çevirdiler. Kime yakarış ediyorlar? Altılı masaya dua ediyorlar. Ensiz dışında, Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde, Amerika’bile Biden dahil girmek üzere oklarını kime çevirdiler? Cumhurbaşkanı’mıza. Onların bütünü dahi oklarını ona çevirmiş vaziyetteler. Mecliste bu budun bizi seçti diye mevrut ama tıpkı aktarılma olsun domestik ve milli olamayan uymazlık oklarını Cumhur Reisi’mıza çevirdi. Bunca olumsuzluğun ve birçok kötünün bire bir araya gelerek oklarını çevirmiş olduğu Reisicumhur’mızı Allah’ın izniyle biz birlikte bekâr bırakmayacağız. Sonuna kadar yanı sıra yürümeye devam edeceğiz.”

YANLIŞSIZ Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, programının ardından Akdeniz Şehremini Mustafa Gültak’ı görüşme etti.

Özhaseki’ye ziyaretlerinde YANLIŞSIZ Öğür Sazak milletvekilleri Uca Topluluk Ötede, Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmayan üstelik eşlik etti.Share: