Dur ihtarına yaraşmayan güdücü ile polisin kovalamacası ormanda bitti

Dur ihtarına yöntemsiz sürücü ile polisin kovalamacası ormanda bitti

Ehliyetsiz güdücü, eşi ve çocuğunun canını tehlikeye atıp polisten kaçtı

ZONGULDAK – Zonguldak’ta polisin “dur” ihtarına uymayan türedi sürücü, kaçtığı ormanda yakayı ele verdi. Araçta eşi ve çocuğu bile olan sürücünün henüz önce ehliyetine halk konulduğu, aracın sigorta ve muayenesinin dahi bulunmadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye bakarak, kent merkezinde 67 ABG 923 plakalı Renault marka aracıyla tempo halindeki H.P., polis güçleri noktasındaki aplikasyon noktasında polisin “dur” ihtarına uymayarak, araçta bulunan eşi ve 4 yaşındaki çocuğunun birlikte canını tehlikeye atarak kaçmaya başladı. Tıpkısı müddet polisin kovaladığı çoban, Rat bamyatarlası mevkiinde izini kaybettirdi. İhbar konusunda fenomen hesabına çokça sayıda kadro irsal edildi. Aracın izini çamurdaki lastik izlerinden bulan ekipler, ormanlık alana geldiklerinde H.P. ve ailesini tespit etti. Sürücü ekiplerce gözaltına alınırken, çocuğu ise bire bir polis güçleri memuru yoluyla görüngü yerinden uzaklaştırıldı. Sürücünün eşi birlikte polis güçleri aracına bindirildi. Sürücünün henüz geçmiş ehliyetine halk konulduğu, aracın sigorta ve muayenesinin üstelik bulunmadığı öğrenildi.

Otomobil cazip yardımıyla otoparka çekilirken, H.P. ve ailesi ifadeleri gönüllenmek için polis güçleri merkezine götürüldü.

Share: