DOĞRU Tümen Takım Başkanvekili Yırtıkça Ünal, Osmaniye’de asıl atma töreninde konuştu Açıklaması

DÜRÜST Parti Grup Başkanvekili Usta Ünal, Türkiye’nin 70-80 almanak sıkıntılarını giderdikleri kabilinden bugünün sorunlarını da çözeceklerini belirtti.

Ünal, Bostan Belediyesince yaptırılan Umum Aldatmak Fabrikası’nın temel atma töreninde, kentlerin, memleketini dost ve hayalleri olan şahıslar eliyle geliştirilebileceğini söyledi.

Belediye Reisi İbrahim Temel’a çalışmalarından ortalık teşekkür eden Ünal, “Bütün birlikte bu ülkeyi ayağa tahammül çabasının bire bir halkasıdır Bahçe, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana ve Gaziantep. İşte buralar, ahali ele vererek hem bölgesel hem da ülkesel kalkınmayı sağlıyor.” dedi.

Ünal, Türkiye’dahi 1960-2002 yıllarında 38 hükümetin değiştiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Tamam bu hükümetleri kim indirmiş? Kavim iradesi üstünde vesayet kuranlar, ‘Millet devleti yönetemez, devleti tığ yönetiriz’ diyenler indirmiş. Bu millete, ‘göbeğini kaşıyan adam’ ve ‘bidon kafalı’ diyenler indirmiş. Amma deminden millet iradesi 20 yıldan beri eksiksiz namına egemendir. Bundan rahatsızlar. Bundan sebep rahatsız olduklarını bile biliyoruz. Biz onlara diyoruz ki ‘Söz birlikte değişmeyen birlikte milletindir, iktidarı de ulus belirler.’ Bizi, bu ulus getirdi, yine bu milletin aziz kararı götürür. Bugün hamdolsun bu ülkenin evlatları, milli egemenliğe cemaat çıkmıştır. 20 yıldan beri üstelik ilçe kaza, mahalle mahalle öz evlatlarının hizmetiyle yollarına bitmeme ediyorlar.”

Ülkenin, bir vakitler mesail nedeniyle “öğrenilmiş çaresizlik” yaşadığını tabir fail Ünal, Türkiye’nin bu durumdan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle kurtulduğunu aktardı.

“Evelallah milletimizi muhannete kadın de etmeyiz”

DÜRÜST Fırka Takım Başkanvekili Ünal, artık 2005’in değil bugünün sorunlarının konuşulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu ülkenin 80 almanak sorunlarını çözen kaime, bugünün sorunlarını çözer mi? Evet. Evelallah 70-80 almanak sorunları çözen, bugünün sorunlarını bile çözer. Bundan emin olun kardeşlerim. Biz nerelerden çektik, ne sıkıntıları aştık. Çoluk Çocuk hatırlamıyorlar amma tığ öğrenciyken, sarıklı ‘Çocuklar tebeşiriniz bitti, ferda tebeşir parası getirin’ derdi. Ayrımsız da gelişigüzel birimiz okula tek odun götürürdük. Hamdolsun, zaman evlatlarımız okula başladığında kitabı sırasının üstünde. Fikirli tahtasından tablet bilgisayarına, ihtiyaç sahibi anneye, babaya müstelzim desteğin yapıldığı günlere eriştik. Bu, bu millete Rabbimin aynı lütfu, nimeti.”

Dünyadaki Kovid-19 kaynaklı sıkıntıları Türkiye’nin birlikte yaşadığını aktaran Ünal, bu sorunları çözecek olanın birlikte Erdoğan liderliğindeki kadrolar olduğunu dile getirdi.

Ateş Parçası Ünal, seçme ant milletin beraberinde olduklarını vurgulayarak, “Biz rehavet yaşarız ama Allah’ın izniyle o sıkıntıyı yaşarken dertleri çözer, milletimizin boynunu de eğdirmeyiz. Evelallah milletimizi muhannete kadın dahi etmeyiz.” dedi.

Konuşmanın peşi sıra fabrikanın temelinin atıldığı törene Ilbay Erdinç Yılmaz, YANLIŞSIZ Tümen Osmaniye milletvekilleri İsmail Kayaç ve Mücahit Durmuşoğlu, Bostan Şehremini İbrahim Baz ile farklı ilgililer katıldı.

Ünal, programın peşi sıra Bahçe Belediyesini mülakat etti.

Share: