DOĞRU Fırka Genel Komutan Yardımcısı Becerikli, Konya’da STK temsilcileriyle buluştu Açıklaması

SELIM Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Leyla Atmaca Becerikli, muhalefeti eleştirerek, “Bir taraftan HDP ve PKK ile iş birliği yapacaksın, aynı taraftan gine FETÖ ve terör örgütleriyle teşrikimesai yapacaksın, sonra bile Türkiye’nin önüne ‘Biz 6’lı masayız’ diye niteleyerek çıkacaksınız, buna kimse inanmıyor.” dedi.

Yırtıkça, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Beyşehir Öğretmenevi’nde bir araya geldiği toplantıda, Türkiye ve dünyanın geçtiği dayanıklı tıpkısı dönemde ülkeyi feraha dolamak üzere kavga verdiklerini söyledi.

Ülkenin faydasına olacak amal üzere temas ve kardeşlik içerisinde çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Ateş Parçası, toplumsal şevket anlayışıyla aileye destek olacak çalışmaları artırdıklarını dile getirdi.

Esnaf ve sanayicilerin sıkıntılarının farkında olduklarını anlatan Kankızıl, şöyle konuştu:

“Bunları de el birliğiyle çözmeye devam edeceğiz. Ama herhangi bir şeyin başında ayrımsız muvazene ve güven ortamı olmasının gerektiğini hepimiz haddinden fazla ferah biliyoruz. Bu ülkeyi bedeller ödeyerek kazandık. 15 Temmuz’dahi bu ülkeyi yıkıp nehiy ika çabasında olanlara bütün gelişigüzel ‘dur’ dedik. Deminden bu yıkma ve karışma çabasını birtakım alacak ve ekonomik krizler üzerinden gene Türkiye’ye yapma çabaları var. Buna el birliğiyle punt vermememiz gerekiyor. Şehitlerimizin kanlarıyla alınan bu toprakların bedelinin çarkıt olmadığını hepimiz çokça bereketli biliyoruz ama birileri çıkıp, ‘6’lı masa’ deyip, altında, arkasında, sağında, solunda bazı sakladıklarını, kimlere hesap verdiklerini bilmediğimizi zannediyorlarsa yanılıyorlar.”

Yırtıkça, Anadolu ferasetine eş insanların yaşananların farkında olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Ayrımsız taraftan HDP ve PKK ile teşrikimesai yapacaksın, ayrımsız taraftan esasen FETÖ ve terör örgütleriyle teşrikimesai yapacaksın, sonra bile Türkiye’nin önüne ‘Biz 6’lı masayız’ diye çıkacaksınız, buna kimesne inanmıyor. Daha adaylarını belirleyip açıklayamayan ve ülkenin önüne aynı proje, kavrayış koymayan insanların kimi alacak operasyonlarıyla yapmaya çalıştıkları tek aynı husus var; ‘Ne olursa olsun Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderelim, ondan sonradan mevki hangi peki umurumuzda değil’. Örtüsüz bunu söylüyorlar. ‘Batarsa batsın, obstrüksiyon edilirse edilsin, kâfi kim Recep Tayyip Erdoğan gitsin.’ Akıllarından geçirdikleri ve 6’lı masada konuştukları bunlardan ibaret. Bambaşka tıpkı şey konuşmuyorlar. Konuşsalar bire bir akıbet görürdük, aday açıklanır, ifade geliştirir ve proje sunarlardı. Bunların hiçbirisi namevcut.”

Mahir, konuşmasının peşi sıra STK temsilcilerinin taleplerini dinledi.

Programa, DÜRÜST Fırka Konya milletvekilleri Tahir Akyürek, Gülay Samancı, Orhan Fazilet, Hacı Ahmet Özdemir, Ahmet Sorgun, DOĞRU Parti İl Başkanı Hasan Angı, YANLIŞSIZ Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin, şehremaneti divan üyeleri ve partililer katıldı.Share: