Doğa yürüyüşünün arkası sıra elma hasadı

Tabiat yürüyüşünün arkası sıra elma hasadı

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği üyeleri, huy yürüyüşünün ardında elma hasadına katıldılar.

Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği, seçme hafta olduğu üzere bu hafta birlikte bölgenin güzelliklerini tanıtmaya bitmeme ediyor. Cengiz Topel Caddesi üzerinde sabahleyin saatlerinde bire bir araya mevrut 35 yabanlık takım, ilçenin Akpınar köyüne hareket etti. Bölgede kahvaltı yapan dernek üyeleri, elan sonraları köyün yüksek kesimlerindeki dağlarda natür yürüyüşü gerçekleştirdi. Tabiat yürüyüşünü bütünler dağcı kadro, henüz bilahare köy sakinleriyle bu arada elma hasadına katıldılar. Elma hasadını özne dağcılar, köyün ortamında kâin atlara binerek günün keyfini çıkardı.

Sadece dağa yürüyüşü değil elma hasadı üstelik yaptıklarını belirten Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Alpinizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Suat Öztekin, “Zaman huy yürüyüşü yaptıktan sonra elma hasadına katıldık. Çiftçilerimiz elma toplama konusunda kalın yaşıyorlardı, bizde bu hafta ayrımlı ayrımsız etkinlik yaparak müzaheret ettik. 26 kilometre kere aldıktan sonra 35 yabanlık ekiple Akpınar köyünde elma cem hasadı yaptık. Akşam Ezanı saatlerinde ise atlama beygiri binerek keyifli tıpkı ahit geçirdik” dedi.

35 şahsiyet grupla huy yürüyüşüne çıktıklarını belirten Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği Başbuğ Yardımcısı Hakan Zanyar Aykut dahi, “Zaman 35 nefis ekiple 26 kilometre uzaklıkta bulunan Akpınar köyünde huy yürüyüşü gerçekleştirdik. Sonradan köyde kâin çiftçilerle alay malay elma hasadına katıldık” diyerek konuştu.

Share: