Diyarbakır anneleri evlatlarını bekliyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP yer binası önünde oturma eylemi fail Diyarbakır anneleri velet nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı habitat eylemi, 1112’nci gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Hanım Yüceyurt, oğlu Serdal üzere İstanbul’dan geldiğini belirtti.

2 aydan bu yana habitat eyleminde saha aldığını, oğluna kavuşana büyüklüğünde uşak nöbetini sürdüreceğini ifade fail Yüceyurt, “HDP’den, PKK’dan çocuğumu istiyorum. Oğlum şu dakika 28 yaşında ve ego oğlumun 14 yaşındaki yüzünü hatırlıyorum. Kaçırıldığında daha çocuktu, 14 yaşındaydı. Oğlum çık, gel. Oğlum devletimize sığın, bu hasretlik bitsin çıktı.” dedi.

“Oğlumu HDP’den, PKK’dan istiyorum”

Oğlu Mikail için Van’dan gelen asıl Gevez Erdinç ise yıllardır oğluna hasret kaldığını anlatarak, bu hasretin ayrımsız zaman önceki bitmesini istedi.

“Oğlumu HDP’den, PKK’dan istiyorum.” diyen Erdinç, oğluna, güvenlik güçlerine konfirmasyon olması çağrısında bulundu.

7 sene ilk 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Roşat amacıyla Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi işleyen esas Necibe Fellah, büyük oğlu, 4 bala babası Sami Fellah’nin üstelik örgüte destek vermediği amacıyla yıldırı örgütü PKK mensuplarınca köyden kaçırılarak katledildiğini belirtti.

İki evladı amacıyla de acı duyduğunu dile getiren Çiftçi, “Bu velet acısını bize HDP ve PKK verdi. Oğlum anneni duyuyorsan, görüyorsan dön gel. Genç Erkek nöbetinde seni bekliyorum oğlum.” ifadelerini kullandı.Share: