Depremde temel ve babasını kaybeden adlı oyuncudan duygulandıran paylaşım

17 Ağustos 1999 depreminde temel ve babasını kaybeden adlı oyuncu Kraliçe Dizdar, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşım ile duygulandırdı.

“Asrın felaketi” namına adlandırılan ve minval üssü Gölcük olan 17 Ağustos 1999 depreminde henüz 17 yaşındayken asıl ve babasını kaybeden adlı oyuncu Ece Dizdar, depremin yıl dönümünde sosyal iletişim araçları hesabından duygu yoğun bire bir paylaşım yaptı. Depremin arkası sıra adlı aktör Hatice Arslan tarafından evlat edinilen Dizdar, depremin 23. yıl dönümünde ailesinin fotoğraflarını paylaşarak onları andı.

“Avlu tıpkı henüz on paralık benzeri olmadı”

Dizdar fotoğrafın altına, “17 rakamını sevmem. Ağustos kelimesini da. Hakeza dönem olanaksız bence söz gelimi. Kalbim gelişigüzel sene bire bir darbe aksar. Ailenin kaybının bire bir doğal facia nedeniyle oluşu, bu günün toplumun belleğinin benzeri parçası oluşu enteresan bir husus. Değme yıl bu paylaşımı fethetmek evvel anlamsızlaşır, dersin kim ego kime anlatıyorum bunu, sebep anlatıyorum. Sonraları üstelik dersin kim bu bilinmez tıpkısı pakt, depremde tıpkısı parçasını kaybedenlerin akseptans edildiği ayrımsız kulüp. Tıpkısı patırtılı vücut sen tekrar bile. Yüzüm güler benim bilirsiniz, vakit kaybetmeden zaman söylerim. adım adım yaşıtlarımın ebeveynleri hastalanıyor, ölümler başlıyor, beni bakir anlamaya başlayanlar oldu bu yıllarda. 23 yıl ilk bugün ailemi depremde kaybettim. Hanay bir daha tek bir olmadı. Amma bu ara sıra eskisinden henüz güzel olduğu gerçeğini birlikte değiştirmez. Kulübün bilcümle üyelerine biricik yegâne sarılırım” notunu düştü. – KOCAELİ

Share: