Darülfünun öğrencilerine KADES uygulaması anlatıldı

Kilis İl Güven Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli marifetiyle 7 Mesafe Üniversitesinde 3 bin 492 öğrenciye KADES uygulamasının indirilmesi sağlandı.

Cemiyet Destekli Polislik Yazıhane Müdürlüğü personeli vasıtasıyla; günümüzde kadınların maruz kaldığı çabukluk, taciz vb. gibi keder eylemleri çalmak ve karı vatandaşlarımızın asayiş güçlerimizden yeryüzü kısa sürede arkalama alabilmelerini nail olmak amacıyla, Inanma Umumi Müdürlüğü eliyle hazırlanan Avrat Ivedi Destek (KADES) uygulamasının eş vatandaşların beyninde yaygınlaştırılması ve cep telefonlarına kurulmasının sağlanması konularında farkındalığının artırılması için 7 Mesafe Üniversitesi öğrencilerine görevlilerimizce lansman faaliyetleri gerçekleştirildi.

Akıllı telefon uygulama mağazalarından KADES uygulamasının indirilmesinin ardından kimlik numarası ile sisteme taşıt yapılarak Inanma Genel Müdürlüğü sunucularından mevrut aktivasyon koduyla etken arkaç gelen aplikasyon ile ocak içi ve kadına müteveccih hız mağdurlarının müstacel durumlarda cihaz manzara bilgisini düzenlemek vasıtasıyla “Polis Güçleri İmdat Ivedi Davet Merkezi” hangi ulaşarak yardım çağrısının yapılmasından sonra fenomen yerine bildirme andıran ekibin atıf edilerek olaya müdahalesinin sağlandığı üzerine öğrencilere uygulamanın kullanımı ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Düzenlenen seminerlerde 3 bin 492 öğrenciye brifing gerçekleştirilerek, öğrencilere KADES uygulamasının indirilmesi motivasyon edildi. – KİLİS

Share: