Çukurca’daki Üzümlü Çizgi Kapısı’nda çokluk yaşanıyor

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Üzümlü Çizgi Kapısı’nında geçişlerin artmasıyla zaman zaman su yaşanıyor.

Kaymakam Hasan Aldanmaz, yaptığı açıklamada, nisan ayından bu yana yolcu ve komütatör giriş çıkışlarında yoğunluğun arttığını söyledi.

Kapıdaki hareketliliğin artmasının bölgenin canlanması açısından mehabetli olduğunu tamlayan Kurt, şunları aktardı:

“Serencam dönemlerde vatandaşlarımızın, eğreti sayısının artışından kontekst bize giriş ve çıkış belgesi işlemlerinin henüz acul yapılması, personel sayısının artırılması ve alanın genişletilmesi yönünde talepleri var. Bu alanda personel görevlendirilmesi yaptık. Alanın genişletilmesiyle ait çalışmalarımız bitmeme ediyor. 7 almanak geçmişi olan bu çizi kapımızın tamamlanması gereken işlemleri var. Amacımız Çukurca’daki Üzümlü Çizgi Kapısı’nda hem ticari ilişkileri başlatma hem üstelik yolcu ve miftah geçişlerini kolaylaştırarak bayındır bir hizmet alınmasını sağlamaktır.”

YANLIŞSIZ Parti İlçe Başkanı Zeki Derin de söz konusu temel kapısının halka kazançlı anlamda kemaliafiyet sağladığını dile getirerek, “Bura çizgi pazarına dönüştürülüp kapımız henüz da genişletilecek ve elan iyicene tıpkı ticaret yapılacak. Bu konuda hükümetimiz kararlıdır. Bu kapıdan binlerce ev geçimini sağlıyor.” dedi.

Sınırda intikal amacıyla bekleyen vatandaşlardan Tayyip Arıcı da eksen kapısının 24 saat hizmet vermesini ve yaşadıkları sıkıntıların giderilmesini temenni ettiklerini tabir etti.

Share: