Çukurca’da yatılı Kur’an kursunun temeli atıldı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde, hayırhah iş insanı Ömer Utlu’nun desteğiyle yapılacak 4 bükülmüş 50 mektepli kapasiteli leyli eş hafızlık Kur’an kursunun temeli törenle atıldı.

Emir Şaban Mahallesi’nde yapılması planlanan kursun anne atma töreninde mütekellim Vali ve Belediye Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, Kur’an kursunun hoş olması temennisinde bulunarak, burada ülkesine ve milletine tutkun, müfit çocuk ve gençlerin yetişeceğini tabir etti.

Cumhur Reisi Başdanışmanı İsrafil Kışla bile katılımcılara Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek, dertlerinin ülkesine, memleketine yarayışlı insanlar ve iyice nesiller yedirmek olduğunu söyledi.

Geleceği gençlerin şekillendireceğini belirten Kışla, “Gençlerimizin seçkin biri bizim amacıyla değerli, birbirinden kıymetlidir. Onun üzere ne büyüklüğünde donanımlı, ne büyüklüğünde güzelce insanlar yetiştirirsek ülkemizin geleceği o kadar domuzuna olur. Bu ülkeye domuzuna hizmetler yapacak gençleri yetiştirmeyi Rabb’im felek etsin.” dedi.

Kaymakam Hasan Aldanmaz bile eksantrik illere revan öğrencilerin bu kurs sebebiyle ilçede kalacağını dile getirerek, “50 nefis leyli eş kursumuz tüm kapasiteyle bu coğrafyadaki çocuklarımıza hizmet verecek.” diye niteleyerek konuştu.

Kur’an-ı Semih tilaveti ve duanın peşi sıra kursun temeli atıldı.

Törene, SELIM Parti Hakkari Saylav Husret Canlı, İl Inanma Müdürü Namazlar Mete Bulak, Çukurca Belediye Reisi Ensar Dündar, İl Milli Yetişek Müdürü Bilal Iyi, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Şanlı Yiğit, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. ?????Share: