Çorum’dan Pakistan’daki yeğin bölgesine 3 tır ve 2 kamyon arkalama gönderildi

Çorum’da Valilik koordinesinde hazırlanan 3 tır ve 2 kamyon azık ve hıfzıssıhha malzemesi, Pakistan’daki baskın bölgesine yollandı.

Valilikten yapılan mukayyet açıklamaya göre, hâkim felaketi yaşanan Pakistan üzere Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve İçişleri Bakanlığı Kıran ve Müstacel Ebat Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında Çorum’dan 9 Eylül’de un hamile tır Ankara TCDD Yük Treni Geri Hizmet Müdürlüğü deposuna gönderildi.

Ardından kentte başlatılan yardım kampanyasında, yardımseverler, sivil topluluk kuruluşları ve kamu kurumlarının katkısıyla 2 bin 702 gıda ve 402 hijyen kolisi hazırlandı.

Toplanan 2 tır ve 2 kamyon arkalama malzemesi, Tecim ve Endüstri Odası Fuar Alanı’nda Ilbay Mustafa Çiftçi ve Belediye Reisi Halil İbrahim Aşgın’ın katıldığı törenle Ankara’ya uğurlandı.

Yardım kampanyasına destek veren Çorum Belediyesi, İl Müftülüğü, İl Kıyamet ve Acil Kapsam Müdürlüğü, İl Hususi İdaresi, İl Sivil ve Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, Çorum Sanayici ve İşadamları Derneği, Memur-Sen İl Temsilciliği, Türkiye Amme-Sen İl Temsilciliği, Özgür Sanayici ve İş Adamları Derneği, Ticaret ve Endüstri Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret Borsası, Tarım Odası, Maya Sığır Yetiştiricileri Birliği, Organize Uran Toprak Müdürlüğü, 13 kaymakamlık kaymakamlığı ve belediyesi ile vatandaşlara teşekkürname edildi.

Share: