Çorum’da KYK yurtlarında yer sarsıntısı tatbikatı yapıldı

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı ile Toyluk ve Spor Bakanlığı Yüreklilik Yurtlar Kurumu Umumi Müdürlüğü işbirliğinde öğrenci yurtlarında “Çök Fent, Tutun ve Boşaltma” tatbikatı gerçekleştirildi.

2022 yılının “Afet Tatbikat Yılı” adına car edilmesinin arkası sıra 81 ilde eş zamanlı adına KYK Yurtlarında “Deprem Yadigâr, Çök Yerleştirme, Tutun ve Boşaltma” tatbikatı düzenlendi. Sungurlu’da KYK Kız ve eş Yurdu’nda gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği depremin peşi sıra öğrencilerin ve yönetsel personelin tahliyesi yapıldı.

İl genelindeki Yüreklilik ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne sadık mektepli yurtlarında vazifeli idareci, personel ve öğrencilerin kıran ve evgin genişlik olaylarındaki akla yatkın çizgi şekilleri hakkında bilgilendirilmeleri için ‘Yer Sarsıntısı Hatıra-Çök-Üçkâğıt-Tutun ve Tahliye Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

Eşzamanlı adına gerçekleştirilen tatbikat çerçevesinde, mektepli ve personellerin katılımıyla gerçekleştirilen manevra yapılan çök, künde, tutun şeklindeki aplikasyon duyuru, siren sesleri ve öğrencilerin sıkı önündeki toplantı alanlarında toplanmaları ile sona erdi. – ÇORUM

Share: