Çorum’da 8 ilçeyi kent merkezine bağlayacak çevreyolu kavşağı yılsonuna bitecek

YANLIŞSIZ Tümen MKYK Üyesi ve Çorum Saylav Ahmet Sami Ceylan, Çorum Çevreyolunda yapımı bitmeme fail değişik düzeyli köprülü kavşağın bu yıl sonuna büyüklüğünde bitirileceğini açıkladı.

Karayolları Samsun 7. Kesim Müdürü Rifat Silov ve İl Umumi Meclis Başkanı Mehmet Bektaş ile alay malay Çevreyolu’nda yapımı devam eden kenar çalışmasını durumunda inceleyici Saylav Ceylan, hem Karayolları Kesim Müdürü Silov ve müteahhit firma yöneticilerinden çalışmalar hakkında bilgelik aldı. Yapılmakta olan canlı çalışmalardan yağlık memnuniyeti dile getiren Ceylan, Çorum yerine serencam derece muhteşem tıpkısı yatırımın gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti anlatım etti.

8 ilçeyi Çorum’a bağlayacak

Saylav Ceylan, ihalesi 2021 yılı sonlarına akıllıcasına yapılan Samsun-Çorum- Ankara Çevreyolundan, Çorum kalıp Akşemseddin Caddesi’ne bağlayacak farklı düzeyli köprülü kenar projesiyle birlikte 8 ilçenin Çorum’a bağlantısının sağlanacağını söyledi. Osmancık, Kargı, Dodurga, Laçin ve Oğuzlar ile İskilip, Bayat ve Uğurludağ ilçelerinin Çorum site merkezine bağlantısının bu kavşaktan sağlanacağını dile getiren Ceylan, munsap ile gelişigüzel özellikle Osmancık Caddesi’nde bati ayrımsız gidiş geliş rahatlaması sağlanacağını vurguladı.

Kavşak inşaatında çalışmaları balaban bir hız ve titizlikle tay tay arabası yüklenici firmayı kutlama fail Saylav Ahu, kavşağın bu yıl sonuna kadar bitirilip trafiğe açılacağının söyledi. Farklı Düzeyli Köprülü Kavşağa Osmancık yolunun bağlantısını sağlayacak yollarda bile çalışmaların sürdürüldüğünü kaydeden Ahu, “Osmancık bölgesini şehir trafiğini kesmek yerine Günü Geçmiş Mahallesi istikametinden üstelik yıpranmamış arterler açılıyor. Osmancık Caddesi’nin trafiğini ağırbaşlı anlamda düşürmeyi planlıyoruz” dedi.

400 milyon liraya para olacak

Düzeyli kavşağın 297 milyon liraya eksiltme edildiğini dile getiren Mebus Ceylan, 4,2 kilometre uzunluğunda bağlantı yolları, yer düzeçleme, nutuk yapıları, köprü ve üstyapı işlerini da kapsayan çalışmaların yapıldığı kavşağın bedel güncellemeleriyle gelişigüzel maliyetinin 400 milyon TL olduğunu anlattı. Çevreyolu’nda kâin ve Çorum’bile yıllardır tartışılan Osmancık Köprüsü ile ilişkin birlikte açıklama özne Saylav Ceylan, köprülü kavşağın tamamlanmasıyla gelişigüzel 5 ilçenin ulaşımında köprüye mecburiyetin ortadan kalkacağına ilgi çekti. Ceylan, “Zaruri çalışmaları yapıyoruz. Icabında o köprüyü de yıkacağız” şeklinde konuştu.

Çalışmalarda Nahiye Müdürü himayesinde aksatılmadan sürdürüldüğünü ifade eden Saylav Ceylan, yapılan envestisman amacıyla başta Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan tutmak üzere tamlık emeği geçenlere teşekkürname etti.

Muhalefetten gelen eleştirilere da çevirme de kâin Ceylan, “Çorum’üstelik benzeri çivisi bile olmayanlar, bize hizmetin zahir yapılacağını öğretmesinler. Hizmetin zahir yapıldığı ortadadır” dedi. – ÇORUM

Share: