Cingöz Umumi Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in Karaman’da

Kurnaz Genel Komutanı Orgeneral Arif Vahim’in Karaman’üstelik

Orgeneral Arif Ağır Sıklet, dostane ettiği Mahmut Ceylan’a sürpriz yaparak Afyonkarahisar’üstelik görev yapan torunu Kurnaz Bilirkişi Erbaş Mahmut Ahu’ı çökertme telefonuyla görüntülü arayarak görüştürdü

KARAMAN – Bitirmiş Genel Komutanı Orgeneral Arif Kilolu, bir seri ziyaretlerde gezmek için Karaman’a geldi.

İlk namına Karaman Valiliğini musahabe eden Orgeneral Arif Ağır’i il önünde Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’u ile Belediye Başkanı Cenk Sahtekâr ve daire müdürleri karşıladı. Il makamında tıpkısı müddet Ilbay Akkoyun ile görüşen Bati, henüz sonradan cuma namazı namazını buyurmak üzere beraberindekilerle gelişigüzel Aktekke Camisine geçti. Salat çıkışında Orgeneral Arif Korkulu ve beraberindekilerle gelişigüzel çarşı merkezindeki esnafları ziyaret ederek kardeşçe etti. Orgeneral Arif Çetin, esnaf ziyaretinin arkası sıra Yunus Emre Türbesini bile konuşma ederek dua etti.

Orgeneral Aheste’den leşker dedesine şaşırtı

Orgeneral Arif Vahim, yaptığı esnaf ziyaretleri sırasında Gazipaşa Bedesteninde bulunan çay ocağı önünde oturan vatandaşlarla birlikte öz içerek tıpkısı müddet sohbet etti. Sohbet sırasında Mahmut Ceylan isimli yurttaş zat ismini taşıyan torununun Afyonkarahisar birlikte Cingöz Ehlivukuf Erbaş namına görev yaptığını söyledi. Bunun üstüne Orgeneral Arif Vahim, korumasından istediği el telefonu ile görüntülü kendisine ağababa ile torununu görüştürdü. Orgeneral Aheste, Uyanık Ehlivukuf Erbaş Mahmut Ahu ile da telefonla benzeri müddet ahbapça etti.

Torunuyla görüşmekten haddinden fazla memnun olan Mahmut Ceylan, “Tesadüfte olsa çokça bereketli oldu. Torunla da görüşmüş olduk özlem gidermiş olduk” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

“Martir ve gazi yakınları bizim kafa tacımızdır”

Uyanık Genel Komutanı Orgeneral Arif Korkulu, Vali Tuncay Akkoyun ve beraberindekilerle alay malay Hacı Büyüklük Mahallesinden kâin Karaman Martir Aileleri ve Muharip Gaziler Derneğini müzakere etti. Martir yakınları ile ayrımsız süre kardeş kardeş fail Orgeneral Arif Pahal, “Bu yurt, bu millet ve bu öncü için hayatını seve seve feda eden muazzez şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Siz şehit yakınları bizlerin seçme ant çıban tacımızsınız. Celal adına rastgele ant yanınızdayız” dedi.

Ziyaretin sonunda Uyanık Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Karaman Martir Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Bayat’a Kur’an-ı Verimli ile Türk Bayrağı armağan etti. Orgeneral Arif Gösterişli, daha sonra Karaman Başsavcılığı ile İl Güvenlik Müdürlüğüne yaptığı ziyaretin ardından Karaman’dan ayrıldı.

Share: