ÇIKAR YOL Partisi Genel Komutan Yardımcısı Hasan Karal, Erzurum’da gazetecilerle buluştu Açıklaması

TILSIM Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal, Millet İttifakı’nın aday probleminin olmadığını söyledi.

Hasan Karal, partisinin Erzurum devlet başkanlığınca Erzurum Barosu’nda planlı matbuat toplantısında gazetecilere, Türkiye’nin koca bire bir seçime gittiğini hatırlattı.

Millet İttifakı’nın cumhur reisi adayı göstermede karmaşa yaşamadığını tabir fail Karal, şöyle konuştu:

“Hoppadak istişarenin ve kuma aklın sınırlarının sonuna büyüklüğünde kullanılması metodu var. Emri vaki, despotça aynı anlayışla aday belirlenmesini benimsemiyoruz. 6 siyasi partinin her biri değişik halkoyu araştırmalarıyla geniş bir enformasyon sürecini başlattı, bugünler birlikte vermek için. Ulus İttifakı’nın aday problemi yoktur. Seçim tarihi Resmi Gazete’bile yayınlandığından itibaren verilen söz hesabına getirilecektir. 30’unda açıklanacak kuma hükümet programıyla Türkiye’deki bir nice kesimin soruları akıbet bulacak.”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda yorum yapmalarının doğru olmayacağını dile getiren Karal, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığını bizim değerlendirmemiz kabil değil. Tamlık partiler yetkiyi altılı masanın liderlerine vermiş durumdalar. Oturup sunu akıllıcasına kararı vereceklerdir. Kılıçdaroğnu’nun kişi partisine mensup belediye başkanlarının yaptığı değerlendirmeler hakkında değerlendirme yapmamız akla yatkın olmaz. Bizi bağlayan laf, altılı ganyan masa liderlerinin birlikte kuma yerine verecekleri değişmeyen olacaktır, tığ o kararı bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Karal, HDP için görüşlerinin kesin olduğunu belirterek, “HDP ile şu anda öyle bir işbirliği ve çizgilik çalışması namevcut. TBMM’birlikte resmi kendisine mandepsi edilen politik partilerle görüşürüz. Yani tığ hiç benzeri partiye engelleyim koyma yetkisini kendimizde görmüyoruz. İşbirliği olması bahis konusu değil. Bizim ne ayrımsız görüşmemiz oldu, ne birlikte tümen içinde görüş dile getirildi. Bu tamamen anlaşılan ayrımsız kesimin uydurdukları tıpkı selen.” diye konuştu.

Share: