CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Mümkün Reisicumhur Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Eskiden Endişeler Vardı, Amma Demincek Terfian…

Bilgelik: TAMER ARDA ERŞİN- Almaç: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olasılı Reisicumhur adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Kesinlikle, zamanında bazı endişeler, kaygılar vardı, ama o kaygılar artık gitti. Seçme sabık gün terfian devam fail benzeri hamaset var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek yegâne ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz” diyerek açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini SIMURG Malumat Ajansı’na değerlendiren CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Kargaşa Saylav Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun yavaş yavaş Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını pekâlâ çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları zahir giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta birlikte denk buluyor. Seçme yerde ilişki inanılmaz boyutta. Gelişigüzel gittiği yerde kesinkes vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu de iktidara geleceğimizin genişlik büyük göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların çözüm istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

“Seçkin seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, amme kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin da burada vatandaşımız tabir ediyor. Tığ birlikte bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Genel Başkanımız de tek bir tane bunları anlatıyor. Aynı fındık bölgesindeyiz. Fındığın sunma balaban rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Kalabalık, Trabzon. Bu kesim yer aşkın fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu mıntıka. Tabii Düzce, Adapazarı o nahiye birlikte var ama üzülerek söylüyoruz. Her yıl bire bir ümit içerisinde üreticimiz. Değme yıl bire bir imge içerisinde. Ama ayak tabanı bedel açıklandıktan bilahare üstelik hayalet kırıklığı bitmeme ediyor.

Reisicumhur geldi, ala ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 liralık dedi, bilahare giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Deminden de serbest piyasada 43 lira. Kıytırık rastgele yıl üreticinin karşı teri sömürülüyor. Maatteessüf tıpkısı talih düşünün benzeri yabancı firmaya doğrulama olmuş durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin karşı terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, ayrımsız ecnebi firma değerlendiriyor. Bu birlikte aşağı dağ. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Budun Masası ile alay malay iktidara geldiğimizde, üreticinin cebin terinin karşılığını vereceğiz ve o ecnebi alıcılara bağlı etmeyeceğiz. Üretecimiz bile alın terinin karşılığını muhakkak alacak.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun olasılı Reisicumhur adaylığına zahir baktığını ise şöyle anlattı:

“Kesinlikle, bir zaman ara sıra endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar daha çok gitti. Herhangi Bir sabık bölüm terfian devam fail bir yürek var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek tek ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz. Evvelden ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diye niteleyerek bir ur vardı. Deminden seçme ülfet ettiğimde, temas nöbet geldiğimde desteğin anbean arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek yegâne ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu rapor ediyorlar.”Share: