CHP’li Bağımsız Özel’den DÜRÜST Parti’ye kaba aksülamel: Şeker nerede?

CHP Kol Başkanvekili Özgür Hususi, zaman TBMM’dahi basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’da üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Ulvi Uçak’tan düşünüm aldığını anlatım ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Büyük Tayyare’a soruyor. Erkek Kemal bile Bağımsız Hususi’e soruyor. Mutlak Özel, ziraat odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa dünyalık kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Mösyö Eksiksizlik, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki hep aksiyon ve işlemlerde ayrımsız şekilde kullanmak olabilir” diye niteleyerek eleştirdi.

Hususi’in konuşmasından öne sâdır başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Güzeşte Giresun’daydık. Büyük aynı Giresun vardı. Sayın Genel Başkanımıza, partimize gösterilen bağlam; Giresun’daki isyan kayda değerdi. Alelhusus fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların haddinden fazla altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bilcümle Ordu’nun sıkıntısı güzeşte hem Ekip Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem da Genel Başkanımızın yapmış olduğu bütün kapalı toplantılara yansıdı. CHP adına bağlı tutulan Divan’in haddizatında belirtik olması gerektiğini söyledik. Ama biz bu Sedir’in temel ihtilaf grubu kendisine tatili değil çalışmayı tercih ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN HADDINDEN FAZLA ÜZÜCÜ

Sedir tutkun olduğu amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, erim verdiği amma yapamadığı çok sayıda gelişim birikiyor. Bu elbette Meclis iradesine tıpkısı hürmetsizlik. AK Parti Grubu’nu kurşun askerlerden vira etmek, kendilerine bindi veren MHP Grubu’nun kendisinin ne istediği, vatandaşa ne söz verdiği değil, sarayın hangi değişmeyen verdiği yönünde rey kullanacağını öngörmek o milletvekillerinin durumu açısından haddinden fazla üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Sedir’i zat gündemine bilge olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, abra, denetleme görevini hesabına getiren ve bunu kimseden biperva yapabilecek benzeri hale sarmak üzere tıpkı seçime ve ardından bile güçlendirilmiş milletvekili tümce ile ait intikal döneminin yaşanmasına gerekseme olduğu münhal. Fındık üreticisinin sorunu üzere benim intihap bölgem amma Manisa dışında Türkiye’de 10’dan çok ili ilgilendiren bir dava var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken üstelik hem barışma ortakları MHP’nin Alaşehir’deki akıbet şehremaneti başbuğ adayına hem üstelik kendi partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ÖYLE BİR KARMAKARIŞIK ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’BILE 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi pattadak beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik ayrımsız eşit açıkladı. Oysa sayın Umumi Başkanımız, Manisalılar hangi istiyor diyerek Takım Toplantısı’nda bana sorduğunda ego üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu dahi Manisa’daki bütün tarım odası başkanlarının, ortamında MHP’lisi var, DOĞRU Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların ayrı ayrı çalışmalarla belirlediğini, sayın Umumi Başkanımıza önceleri bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O gün 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, taban fiyatımız bu olacak dedi. Maatteessüf bu izah piyasayı öyle tıpkı altüst etti ki şu anda Manisa’da 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR YEMEDEN IÇMEDEN VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O gün Recep Tayyip Erdoğan döndü, aslında üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, son seçimlerde Alaşehir Belediye Başkan adayı olan Uca Tayyare’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi kim o ‘6 TL’den gözyaşı üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilogram. Oradan 27 TL’yi iyi bir eşit kendisine hesaplamışlardı. Zaman bütün Alaşehir, bütün Salihli, Sarıgöl biliyor, o pres 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları amacıyla cılız üzümün filhakika doğal kendisine piyasadaki fiyatı 17 TL olarak oluyor. Zaman kuru üzüm 19 TL’den, gözyaşı üzüm dedikleri üzere 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını da gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, YANLIŞSIZ Tümen’nin milletvekillerini üstelik gördü. Bunlar yemeden içmeden vatandaşı kötü etmediler, kendilerini zengin ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN BIRLIKTE MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Şanlı Tayyare izah yapmış, biz ona şurası sormuştuk; bak senin seçim kampanyana bindi verenlere bak demiştik. Alaattin Bıçakçı orada, Mehmet Ağar orada, ‘cürüm işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların ortak isimleri nerede geçiyor dedik, hep anladı. Antrparantez, bire bir birlikte Sezgin Baran Korkmaz orada dedik. Sabık hafta izah yapmış; birisi diyor kim terörle uğraş kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil kim sonra çevirdiği işlere bahis ediyor millet. Tıpkısı tanesi diyor, çokça kızıl İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu beyninde. Mehmet Ağar’ın hangi pozisyonlarda olduğu beyninde. Alaattin Bıçakçı’nın da hapisteyken elbet aftan yararlanıp çıktığı, hangi işlerle çalışır olduğu ortada. Bunları söylemiş kâffesi süper koca diye. Esas Sezgin Yağmur Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor ki ‘Küçük Tayyare’ın kirvesi görünmek beni haddinden fazla mutlu etti, Mürtefi Tayyare merhametli, yürekli, kendisi Alaşehir amacıyla bir şanstır.’ Seçim kampanyanda geldi destek verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Yüce Tayyare, dönüp dolaşıyorsun üstelik MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Baran Korkmaz’ı münasebet anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

SELIM Tümen’nin umumi başkanı, cürüm örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını da büyük belalara sokan ve Süleymanoğlu birçok deyince kaçan, Türkiye’ye tıpkısı dolaşma geçmiş hususi adına çağırıp tecezzi ettikleri demincek Türkiye’nin ölçümlemek üzere istediği ama elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’ne hevesli reşit birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Büyük Uçak’a soruyor. Mösyö Kemal birlikte Bağımsız Özel’e soruyor. Mutlak Hususi, ziraat odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa mal kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Erkek Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bilcümle iş ve işlemlerde tıpkı şekilde elde etmek olabilir.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak pislik paçalarından akıyor. Sülale Bakanlığı, bir tamim yayınladı. Tevzi yerleri aşina. Diyor ki 2022 yılından başlayarak millî müzakere programımız var, yardım yapılan hep evlere biricik tek gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, içtimai arkalama yapılan ailelere. Bu eleştirilince tığ bu ziyareti temas sene yapıyorduk diyor. Reisicumhur, mektubunda bu uygulamayı ilk defa bu yıl başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Vekâlet dahi öz yazısında bakanı filhakika yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL VALÖR HALE DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün benzeri ülkede yoksullar var, 2002’birlikte daha azmış, 3 milyon aileye yardım yapıyorlarmış, demin 5,9 milyon aileye kullanılmış bu. Yani yoksulluğu ahzetmek değil, müzaheret düzlük sülale sayısını iki katına çıkartmak ile övünen bir ibret hükümet. Tığ size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, tıpkısı oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Ayrımsız partinin genel başkanının 2023 yaymaca mektubunu Karı Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin teker teker çöllük ailelere gidip propaganda yapacakları bir sürecin içerisindeyiz. Tanrı hiçbir siyasetçiyi bu hale, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül paha arkaç düşürmesin. Bunlara hangi Erbakan tenezzül etti ne Süleyman Demirel ne Bülent Ecevit ne Turgut Hususi tenezzül etmişti. Geçmişte buna tenezzül eden tıpkısı yegâne siyasetçi namevcut.

ŞU ANDA FORMAT ŞU, ŞEKER HASTALIĞI NEREDE, YOK, SERVET NEREDE YOK

Giresun’dahi arıcılar geldiler, ‘DOĞRU Öğür eliyle dolandırıldık’ dediler. Ekincilik, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diyerek tıpkı hava var. Arıcılara, sıkıntılı şeker hastaliği taahhüttü ile Türkiye’nin ciharıyek yanında sene esasen itibaren mülk toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Genel başkanları Mustafa Sarıoğlu, onursal genel başkanları SELIM Fırka Işıklı Milletvekili Metanetli Çetince. Diyorlar kim şeker hastaliği fiyatları çok arttı, siz bize paraları verin, tığ Cumhurbaşkanımızın yardımı ile lazım görüşmeleri yaparak, kim yapıyorlar birlikte sonradan, size berbat şeker alacağız, arıcıların ihtiyaç duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Pek Zor’a güvenerek AKP’nin tıpkısı milletvekilinin işin içre olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda format şu, şeker nerede, namevcut, mal nerede yok. Paramı ver, mal yok; şekerimi ver, şeker namevcut. Arıcılar, pahalı şeker hastaliği almamak için yatırdıkları paralarından da oldular ve demincek arılarına şeker alamıyorlar. SELIM Parti Milletvekili Dokuz Canlı Ağır, ‘Benim bu konularla on paralık ilgim bulunmayan’ demeye başlamış. Amma, sosyal medya hesabı anca söylemiyor. Müşkül, sosyal medya hesabından TAHAP Genel Başkanı ile alay malay bu amaçla Ekincilik ve Orman Bakanı Yardımcısını mülakat etmiş. Gine Umumi Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları baş başa değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Gelişigüzel Türkiye Tarım, Hayvancılık Federasyonu müşavere toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Milletvekili Cemal Bekle da varmış… ve şaşılmayacağı kabilinden büzük atfetmek isteyen dolandırıcıların verdiği gibi Süleyman Soylu’ya gidip bindi istemişler. Suç işleri bakanımız dahi bu karenin içre var.

BU PARALAR HANGI ANTLAŞMA ÖDENECEK, BU ŞEKERLER HANGI ANT VERİLECEK

Şimdi Mukavemetli Yavuz diyor ki benim bu işlerle ilgim yok. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar cemaziyelevvel isyandaydı. Bize 40’ın üstünde ilden geldi. 81 ilde bunlar servet toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, kadro başkanvekillerinden bu konuya aynı mesafe getirmelerini, bu paralar ne devir ödenecek, bu şekerler ne ant verilecek bunu bir yol daha altını çizerek istek ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET EDEN KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti ülfet dışına çıkararak yönetmeye alışkan Süleyman Soylu, ki bunu muhtarlara dahi söylemişti, ‘yıkın evi, karar peşinden gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Yazıhane Başkanı Tezcan Karakuş Istekle, onun başına gelenleri halkoyu ile paylaşmak durumundayız. İçişleri Bakanlığı Efdal Sıkı Düzen Yerleşmiş, Çankaya Belediyesi’nde çalışan Özden’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Yürekten’ı şikayet eden dirilik TOGO kulelerinin sahibi. Zira Yürekten, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, başvuru yapmıştı. O referans yardımıyla TOGO kulelerindeki iş ortaya çıkma ve hâkimiyet kararı ile haksızlık ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA RAĞMEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ OLMAYAN BİR MEMUR HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Içtenlikle’ı şikayet etmiş, bunun konusunda Çankaya Belediyesi benzeri anket başlatmış ve sormaca sonucunda için muamele yapmaya gerek görmemiş. Çünkü anca işe gelmeme gibi benzeri belirleme kaba. Buna rağmen İçişleri Bakanlığı, denetmen yollamış, sormaca murat etmiş, vekâlet vermiş. Güç Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya lüzumlu bulunmayan demiş. Bunu tağyir etmiş. Danıştay kararına karşin İçişleri Bakanlığı, hız kararını hiçe sayıp kişi personeli sifir benzeri memur için bu kararı vermiş. Bu önceki vukuatları değil. KHK ile atık olan amma OHAL Komisyonu aracılığıyla göreve reddetme edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Yargı kararı ile göreve iadeli alanları de başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ KORUMA GÖREVLISI-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR HAREKET YÖNLENDİRİYOR

Daha evvel 14 curcuna tağyir etmişlerdi. Sahabet – i İslam Hareketi… Tığ fesih ettirdik deyip övünüyorlar. en üst Fethiye’deki Modern Fest tahrip edildi. Önümüzdeki seçimde görüş kullanacak hep gençlere söylüyoruz, bütün dinç kardeşlerimiz düşünce, rapor özgürlüğünün, sanatın bilcümle yanındalar. AKP’yi Sahabet-i İslam Hareketi diyerek bir cereyan yönlendiriyor. Bu festivalleri iptal ettirip bilahare birlikte karşısına geçip gömlek atıyorlar. Sizlerle dümen geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen bütün tüvana kardeşlerim bilsin kim 20 yıl evvel DÜRÜST Parti geldiğinde yegâne festival iptal edilmiyordu. 20 sene ilk yapılan bu festivallerin hepsi abat rahat yapılıyordu. 20 sene bilahare 10 katına çıkması lazımken Türkiye’bile gençlere festival yaptırmayan ve onlara iftira fail bire bir ufuk var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada çoluk çocuk curcuna yapamamakta, iktidara mail sanatçı değilsen konserlerin fesih edilmektedir. Bunları hem gençlere hem anne-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Bundan Sonra bu işi çözerse sandıkta çoluk çocuk ve onların büyükleri çözer. Hangi geçerlilik hangi ülfet ne bizi dinliyorlar hangi de öz içlerindeki beş altı parça sağduyu insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA MARKAJCI BİR SUNUM ÖLÇÜLÜ VADELİ PROGRAMI BULUNMAYAN

Yönetmeyecekleri tıpkısı aktarılma amacıyla Ölçülü Vadeli Programı zar yazar yapamadıklarını bize karı ödevi kendisine vermişler. Başımızla birlikte o Mutedil Vadeli Program’da hangi taahhüt ediliyorsa onu ve henüz iyisini yapmayı CHP üstenme ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, hiç zaaf etmesin. 20 yılda tutan biricik Itidalli Vadeli Programı yok. Aynı tanesi tutaç, 2025 hedefleri amacıyla, o birlikte biz iktidarda olduğumuz için.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN UMUMI BAŞBUĞ, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ EKIP BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye nezaret verileceğine müteveccih iddialar konusunda Özel; “CHP’nin görüşlerini sayın Genel Komutan, sayın Tümen Sözcümüz ve üç kol başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış izinli organlarında görüşülmüş, karara bağlanmış, MYK yoluyla benimsenmiş ve sayın Genel Başkan yoluyla kamuoyuna duyurulması makul görülmüş görüşlerini üç kol başkanvekilimiz, Fırka Sözcümüz ve sayın Umumi Başbuğ’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, zatî değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan seçme öz spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı izah de kendisinin kişisel değerlendirmesidir” dedi.Share: