CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel: “Akp’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Haddinden Fazla Mübarek Bire Bir Kampa Eş Sahipliği Yaptığımız İçin Çok Mutluyuz”

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, CHP TBMM grubunun hafta sonu İzmir’bile düzenlediği mücahede ve değerlendirme toplantısı ile ilişkin ” Türkiye’bile gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, peki olanaksız bahanelerle kulp bulmaya çalışan AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları beyninde istinkâf etmek yaratan, çokça mübarek ayrımsız kampa familya sahipliği yaptığımız amacıyla haddinden fazla mutluyuz. AKP’lileri da anlıyoruz esasta. Bunca engellemelerine, epey takanak avam çabalarına karşın, uray başkanlarımızın İzmir için, halka bakım amacıyla yapılan projeleri hepyek hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir İkinci Seçme Bölgesi’ndeki kayran çalışmaları kapsamında Bayraklı’de; Bayraklı Belediye Başkanı Başkomutan Sandal, CHP diyar ve kaymakamlık yöneticileri ile alay malay esnafı konuşma etti, vatandaşları dinledi.

Ardından partililerle aynı değerlendirme toplantısı yapan Yücel, “Birileri darmaduman söylemlerle, algı kamu çabalarıyla konuşa dursun. Tığ sahadan hiç ayrılmadık ayrılmıyoruz. Sınırlı adreslere göstermelik ziyaretler değil, vatandaşın arz tehlikeli olduğu, kazançlı krizin yer aheste hissedildiği yerlerde veca dinliyor, umar olmaya çalışıyoruz. AKP’li yöneticilerin biraz cesareti varsa buyursunlar. Vatandaşın de kendilerine ayrımsız koşa sözü olacak” dedi.

“HALKIN İKTİDARININ BAŞLAYACAĞI SEÇİM GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYORLAR”

Yücel; Diyarbakır, Konya, Rize, Isparta ve Bayraklı’dahi kamu yurttaşların dertlerinin tıpkı olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Yurttaş bundan sonra derdini anlatmaktan bıkmış, yorulmuş. Geçinemiyoruz, yetiremiyoruz, yarınımızı göremiyoruz diye niteleyerek vaveyla eder halde. Bayraklı esnafı da ‘sabrederek, şükrederek bugüne kadar geldik ama çıktı evet kendimiz kepenk kapatacağız evet de doğrusu batacağız’ diyor. Yurttaş peynir alamıyor, güçlükle kaynattığı yemeğin içine birkaç bile olsa vücut koyamıyor. Okullar açılmış insanlar çocuklarına defter, çeşit alamıyor. Amma birileri çıkıp ‘Türkiye şu kadar büyüdü, pahalılık düşecek, Avrupa Amerika battı biz iyiyiz’ kadar, insanlarla dolma geçercesine, akıllarımızla meze edercesine nutuk atıyor. Kendileri dertli, kapalı ve hiddetli vatandaşlarımızın yanına gidemediği, hallerini sormadıkları için, öz söyledikleri yalanlara herkesin inandığını düşünüyor olabilirler. Amma tığ gelişigüzel çağ farklı bire bir ilçede, daima halkımızla çöz içeyiz. İzmir’üstelik bu yalanlara inanan, boş laflara kulak asan bire bir yaşama üstelik görmedik. Ama şunu çokça kemiksiz tıpkı biçimde söylüyorum kim; halkımız bundan sonra sağgörüsüz, halka sırtını dönmüş, kendi saltanatı süresince nüfuz sarhoşluğu yaşayanların, yani bir tane âdem ve AKP iktidarının akıbet bulacağına samimi inanmış. İzmirliler de kavim iktidarının sunduğu çözümlere, memlekette adaletin ve eşitliğin sağlanacağına, vergilerin saraya ve yandaşa değil bile vatandaşa harcanacağına inanmış, saltanat ve savurganlık iktidarının sona ereceği, halkın iktidarının başlayacağı seçme gününü iple çekiyor.”

“AKP’LİLERİN ÇIRPINIŞINA BAKILACAK OLURSA İZMİR KAMPI HADDINDEN FAZLA BAŞARILI GEÇMİŞ”

Partisinin hafta sonu Seferihisar’dahi yapılan kampını ve AKP’lilerin eleştirilerini birlikte değerlendiren Yücel, şunları söyledi:

“2 günlük bu çalışmalara ilişik kendisine umumi başkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen, İzmir büyükşehir belediyemizin baştan İzmir’e kazandırdığı Avrupa ödülü töreni, Gaziemir’dahi gerçekleştirilen kentsel inkılap anne atma töreni ve İz Transformasyon Atılan Çokluk ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı birlikte eklenince, oldukça aheste ve patırtılı getiren tıpkı İzmir programı gerçekleştirdik. İzmir kampı, CHP’nin muhalefette yaptığı son saylav kampıydı. Genel başkanımızın verdiği mesajlar, tutkun toplantılarda belirlenen öğün haritaları ve yapılan değerlendirmelerin bütünü, iktidarımıza giden yolda ve iktidarımızda yapılacak çalışmalarla ilgiliydi. Türkiye’dahi gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, tamam imkânsız bahanelerle vesile bulmaya müteharrik AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları ortada istinkâf etmek mucit, çok artağan tıpkı kampa karı sahipliği yaptığımız amacıyla çokça mutluyuz. AKP’lileri bile anlıyoruz haddizatında. Epey engellemelerine, epey algı halk çabalarına rağmen, şehremaneti başkanlarımızın İzmir amacıyla, halka hizmet üzere yapılan projeleri hepyek hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar. Kendilerinin ülkeyi soktukları kriz ve yokluğa rağmen, CHP’li belediyelerin hizmet üretmesinin şaşkınlığı içindeler. Onları hem şaşırtmaya hem da korkutmaya bitmeme edeceğimizden hiç ikircim duymasınlar. Ülkemizde, budun iktidarının gelişi ve Saray iktidarının gidişi için umutları tazeleyen ve güçlendiren İzmir çalışmalarının başarıyla tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıl iktidarımızda yapılacak önce saylav kampına de sülale sahipliği yaparız.”

SERDAR SANDALET: EL ELE, KOL KOLALAMA GİRME ZAMANI…

Bayraklı Belediye Reisi Sandal ise şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimizden bu yana şehir kimliğini ve belediyedeki kurumsal yapımızı berkitmek amacıyla var gücümüzle çalıştık. Bilcümle kurumlarla tınlamalı, il ve ilçe yönetimiyle koordineli icraat yürüttük. Kişi ayakları üzerinde durabilen, borçsuz ve elan gündeş tıpkı Bayraklı’yı bilcümle alay malay fotoğraflamak istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bayraklı’nın tarihsel mirasına bile erbap çıkarak, kentsel dönüşümde Bayraklı’nın tamamını baştan planladık. Kültürden sanata, sağlıktan spora gelişigüzel alanda halkımıza bakım üretiyoruz. Yarınlara daha evire çevire benzeri Bayraklı bırakacağız. Bundan Sonra el ele dal kolalama kere dolaşma zamanı. Bayraklı CHP’nin kalesidir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda bize düşen birlikte görevimizi sunu gür şekilde yapmaktır. Tığ değme güzeşte dolaşma büyüyen, hayat dolu aynı aileyiz. Birlikte çalışacağız ve kazanacağız.”

Share: