CHP Genel Komutan Yardımcısı Salıcı, partisinin Hakkari’deki organ ortaklık töreninde konuştu Açıklaması

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Bu ülkeyi ayrıştırmaya, parçalamaya çalışanlara, bu ülkede birbirimize kırıcı gözle bakmamızı sağlamaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Biz Türkiye’nin birliğinden, beraberliğinden yanayız.” dedi.

Bazı milletvekilleri ve öğür meclis üyelerinden oluşan heyetle Hakkari’ye gelen Salıcı, partisinin uzuv katılım töreninde yaptığı konuşmada, 6’lı masayla beraber ülkede insancasına, adilane ayrımsız düzen kuracaklarını söyledi.

Değişik siyasi geleneklerden 6 partinin bir araya geldiğini belirten Salıcı, “Ego eminin 6’lı masa de oturacak ve ayrımsız değişmeyen verecek. Türkiye’nin geleceğini, bu söylediklerimizin tamamını kiminle kuracağız, reisicumhur adayımız kim olacak, bununla ilgilendiren aynı karar verecek. Verdikleri karardan çıkan o gönül kimse, Türkiye’nin 13. reisicumhur olacak.” dedi.

Sınırda kâin Hakkari’birlikte çizi ticaretinin güçlendirilmesine ihtiyaç olduğunu ifade eden Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Temel ticaretinin önünü açacak düzenlemeler yapacağız. Tahril ticaretinin, sınırdaki illere, bir zamanda sınırın öbür tarafındaki ülkelere birlikte oradaki şehirlere bile ulama getireceğini biliyoruz. Nedeniyle eksen ticaretinin önünü açacağız. Türkiye’bile bundan sonra huzuru bünye etmemiz gerekiyor. Çatışmalı ortamın sona ermesini sağlamamız, terörü bitirmemiz, köyüne kaçmak talip yurttaşların tamamının kişi köylerine dönmesini sağlamamız gerekiyor.”

Farklı geleneklerden geldiklerini, haddinden fazla değişik politik partiler olduklarını anlatan Salıcı, “Bunu birlikte azaltmaya çalışmıyoruz. Yani Ongunluk Partili, İYİ Partili kardeşlerimizi Cumhuriyet Altını El Partilileştirmeye çalışmıyoruz, İYİ Partili arkadaşlarımız bile bizi kendi partilerine benzetmeye çalışmıyor. Değişik partileriz amma kıymetli olan şey ortaklıklarımızı ortaya idrak etmek. Eğer ayrışmak istersek ayrışacak çok molekül bulunur amma zor olan ortak olmak, aynı araya karışmak, Türkiye’nin geleceği amacıyla fedakarlık yarmak. Cumhuriyet Altını Ahali Partisi üstelik Türkiye’nin demokrasisine eş sâdır ve bu zorluklarda vacip fedakarlıkları işleyen, bu ortaklığı vurgulayan, bu ortaklığı büyüten ayrımsız siyasi partidir. Bu ülkeyi ayrıştırmaya, parçalamaya çalışanlara, bu ülkede birbirimize şiddetli gözle bakmamızı sağlamaya çalışanlara vesile vermeyeceğiz. Biz Türkiye’nin birliğinden, beraberliğinden yanayız.” ifadelerini kullandı.

Salıcı ve beraberindekiler, bakir üyelere rozet taktıktan bilahare kent merkezindeki esnafı ve sivil cemiyet kuruluşlarını ülfet etti.Share: