CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Giresun’da esnafı ziyaret etti Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’birlikte esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, değişik programlara karışmak amacıyla geldiği kentte Gazi Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Bazı dükkanlara giren Kılıçdaroğlu, hareket yeri sahibi ve çalışanlara kolaylıklar diledi, vatandaşlarla kardeş kardeş etti.

Kılıçdaroğlu, ana yol üstünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, çokça evire çevire tıpkısı ülkede yaşadıklarını söyledi. Siyaset aut değme şeyin çok evire çevire olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanımız güzel, doğamız, çevremiz domuzuna. Denizlerimiz domuzuna, ırmaklarımız güzel, rastgele şeyimiz evire çevire. Bu domuzuna ortamda hepimiz varlık içre varagelmek istiyoruz. İstiyorum ki bu ülkenin esnafı kazansın, balıkçısı kazansın, çiftçisi kazansın. İstiyorum kim bu ülkenin emekçisi rahat geçinebilsin. İstiyorum kim bu ülkede seçkin yavru asıl tarafından yatağa erinç içerisinde yatırılsın. İstiyorum ki bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, parklarında herkes hayat süresince gezebilsin, eğlenebilsin. İstiyorum kim anneler ve babalar çocuklarını üniversiteye gönderirken hayat içre gönderebilsinler. Güçlükle sorunu mu var? Böyle aynı sorununun olmadığı ayrımsız Türkiye istesinler.”

Gelişigüzel evde erinç ve bereket olmasını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bütün kötülüklerden bu ülkenin arınması gerektiğine inanıyorum ve bunun için savaş ediyorum. Benim mücadelem hak mücadelesidir, türe mücadelesidir, herif hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin, memurun, öğretmenin mücadelesidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“İstiyorum kim bedavadan kazananlar değil, karşı teriyle kazananlar toplumun önünde olsun, alın terine ayar verilsin. Şunu Giresunlu tek kardeşimin unutmamasını istiyorum, Mösyö Kemal’in hedefi, Bay Kemal’in isteği, Erkek Kemal’in hep amacı esnafın kazanması, işçinin kazanması, emeklinin kazanması, memurun kazanması, öğretmenin kazanması, taksi şoförünün kazanması, otobüs şoförünün kazanması, tır şoförünün kazanması, herkesin, alın teri dökenlerin kazanmasıdır. Mösyö Eksiksizlik’in hedefi odur. Bay Kemal’in hedefi 5’li çetelerine adisyon sormaktır. 5’li çeteler kazanacak, 5’li çeteler bu milleti soyacak, mösyö Kemal seyredecek… Yemezler. Son kuruşuna kadar alacağım. Ki tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimesne kusura bakmasın.”

Kendilerinde muamma kapaklı hareket olmadığını, gelişigüzel şeyin örtüsüz ve milletin uğrunda olacağını nâkil Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Milletten adsız sansız hiçbir molekül olmayacak. Misil yaptın, güreşçi köprüsü yaptın. Kaça yaptın? Galiba değil. Çetelere mal belli değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak kardeşim. Buradaki pastane kazanacak kardeşim. Fındık üreticisi kazanacak kardeşim. Söylüyorlar, Ferrero geldi buraya, değil mi? Tek keder etmeyin kardeşim. Benim ulusçuluk anlayışımda ilk benim milletim kazanacak. Önce bu talih kazanacak. Bu ülkenin fındık üreticisi kazanacak. Haksızlığı önleyemezler çünkü yanlışlık yapıyorlar. On Paralık keder etmeyin bu kardeşiniz bütün haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda sürmek kadar aynı hedefim bulunmayan. Bize eğer tıpkısı adres olacaksa adresin yeri bellidir. O de Çankaya’dır. Kimse keder etmesin. Fakirin fukaranın olduğu ülkede saraylar gayrimümkün arkadaşlar. Fakirin fukaranın olduğu yerde önceki fakirliği fukaralığı bitireceksin. Onu bitirmiyorsan sen ne siyaset yapıyorsun. Ne gerekçeyle politika yapıyorsun. Tıpkı özdek henüz söyleyeyim, onu de herkesin bilmesini isterim. Siyasete atılmış kayırıcı zenginleşiyorsa bilin kim sizin hakkınızı yiyordur. Bilin kim cebin terini çalıyor, siyasete giren âdem zenginleşemez, köşeyi dönemez. Bunu dahi herkesin bilmesini isterim.”Share: