Çelik: “CHP Umumi Merkezi’ni Saraçhane’ye söylemek isteyenlerle, Ankara’da ağrımak isteyenler arasındaki kavganıza bizi karıştırmayın”

DÜRÜST Parti Genel Komutan Yardımcısı ve Tümen Sözcüsü Ömer Polat, “Birileri tutmuş ‘Kılıçdaroğlu namzet olsun’ derken, ‘Kılıçdaroğlu namzet olmasın’ lobisi bu egemenlik sürecini kişi içlerindeki bir mücadelenin parçası haline getirmeye çalışıyor. Hangi yaptığınız bizi ilgilendirmez. Ne yaparsanız yapın amma bu yaptıklarınızla Cumhurbaşkanımızın ismini ve AK Tümen’yi katiyen yanında getiremezsiniz.” dedi.

Polat, Yüreğir Firez Merkezi’nde planlı DOĞRU Öğür Yüreğir İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı’nda, 2023 seçimlerinde herhangi bir antlaşma olduğu gibi arz nazik başarıyı ilçeden beklediklerini söyledi.

Yüreğir’in takkadak Adana’de değil, Türkiye’üstelik bütün ilçeler içerisinde haddinden fazla mefret, altı çizilen, herkesin üzerinde konuşacağı tıpkı başarıya imza atacağını belirten Polat, Yüreğir teşkilatına nasıl çalışması, hangi faaliyetleri yapması gerektiği üzerine kortej söylemenin abes olduğunu dile getirdi.

Polat, haddinden fazla mufassal yıllardan, yollardan, mücadelelerden demlenerek gelmiş tıpkı siyasi akım olduklarını ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu üzerine sunulan karar kararıyla ilgili Çelik, “Bugün tıpkısı hâkimiyet kararı üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili elan egemenlik süreci bitmeme ederken tutup bile Sayın Cumhurbaşkanımızın, YANLIŞSIZ Tümen’nin, bazen kafalarında kurdukları komploların parçası kendisine, özlük projelerinin, siyasi mühendisliklerinin, rekabetinin zemini haline getirilmeye çalışılmasını buradan bir kat daha hep gücümüzle reddediyoruz, kınıyoruz.” diyerek konuştu.

DOĞRU Fırka’nin, siyaset meydanlarının, sunu yumruk zamanlarda demokratlık mücadelesinden vazgeçmeyenlerin, sandığın “dürüstlük” olduğuna inananların partisi olduğunu vurgulayan Polat, şöyle devam etti:

“Birileri huruç, kişi aralarındaki meseleyi bizim üzerimizden tartışmaya çalışıyorlar. Yargı süreci devam ederken ortaya tıpkısı geçerlilik kararı kullanılmış, altılı ganyan masa içerisinde birbirlerine kabul ettiremedikleri şeyleri bu geçerlilik kararı üzerinden çalışarak birbirlerine bodoslamak amacıyla Cumhurbaşkanımızın, partimizin ismini kullanarak siyasal oportünizm yapıyorlar. Tek kimse DOĞRU Fırka’yi ve Cumhurbaşkanımızı bu komplolarla, siyasi yasakçılıkla asla ve kata tıpkısı araya getiremez. Tığ Türkiye’deki rastgele nev yasakla, Türkiye’deki demokrasiye yönelik her çeşit suikast teşebbüsü ile Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bedelini adım adım ödeyerek, savaş ederken karşımızda olanlar deminden çıkmışlar bize demokrasiden bahsediyorlar. O demokrasinin bittabi savunulması gerektiğini, millet amacıyla hangi kadar kıymetli olduğunu size yeniden biz, Recep Tayyip Erdoğan öğretti, YANLIŞSIZ Öğür öğretti. Bu sayede öğrendiniz. Bu hız kararı ortaya çıktığı andan itibaren egemenlik kararı tartışmıyorlar. Birileri tutmuş CHP Umumi Merkezi’ni Ankara’dan Saraçhane’ye taşımaya çalışıyor. Birileri tutmuş ‘Kılıçdaroğlu aday olsun’ derken, ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ lobisi bu hâkimiyet sürecini kendi içlerindeki bire bir mücadelenin parçası haline getirmeye çalışıyor. Ne yaptığınız bizi ilgilendirmez. Hangi yaparsanız yapın ama bu yaptıklarınızla Cumhurbaşkanımızın ismini ve DÜRÜST Parti’yi katiyen omuz omuza getiremezsiniz.”

Altılı Ganyan masanın namzet zar etme tarihine değinen Çelik, “Mahsus bunların adaylarını ilan ika tarihi Temmuz ya bile Ağustos 2023 olacak. Seçimden bire bir ya de iki kamer sonraları zar edecekler.” dedi.

“Yöntem meydanı, milletin iradesi beyninde, çıkacaksınız ve yarışacaksınız”

Demokratlık mücadelesinden vazgeçmeyen teşkilata eş olduklarını aktaran Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü milli iradeyi gasbetmeye çalıştığında ‘size katiyen argıt vermeyiz’ diyen düzenleme burada. Tığ İstasyon Meydanı’nın ve Türkiye’deki bilcümle meydanların politik hareketiyiz. Biz, demokratik yarışın arlı, belirgin, milletin huzuruna tezlerimizle çıktığımız, milletin duasını ve onayını almak için çıktığımız demokratik yarışın gelişigüzel devir sunma önde koşan siyasi hareketiyiz. Bizi o print, karanlık günlerde kurdukları kumpaslarla komplolarla korkutamamışlar, şimdi zannediyorlar ki bizim adımızı, demokratik sicilimizi öz politik rekabetlerinin parçası haline getirecekler. Kamu tersine bu teşkilatın, politik hareketin Cumhurbaşkanımızın, partimizin demokratik sicili öylesine parlaktır ki bu parlaklığıyla yarışabilecek yegâne madde Çukurova’nın fazlalaşan topraklarıdır. Onların demokratik sicili bozuktur. Onların demokratik sicili yaralıdır. Bizim demokratik sicilimizde Cumhuriyet Altını, demokratlık, ulus, kasa, düzelti siyaseti, bakım siyaseti, milli iradenin üstünlüğü var, ‘Egemenlik vurdumduymaz koşulsuz milletindir’ ilkesi var. Onların demokratik siciliyse vesayetle kırcı. Darbelere ve postmodern darbelere verilen desteklerle yoğun. Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan siyasal yasakla, yasağı desteklemekle yoğun. Türkiye’nin hangi devir önünü yarmak istesek onun karşısına sâdır seçkin tür kumpasla ve hatalı siyasetle dolu. Onun amacıyla tıpkısı kere henüz buradan söylüyoruz; aranızdaki konkur, birtakım aday çıkaracağınız sizi ilgilendirir. Siyasa meydanı, milletin iradesi beyninde, çıkacaksınız ve yarışacaksınız. Bizim için soldan sağa, sağdan sola, yukarıdan aşağıya toplamışsınız, bölmüşsünüz, çarpmışsınız tek madde fark etmez, tığ yolumuza devam ederiz.”

“Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Polat, toplantıda liseli öğrencilerinin yanı sıra 20 yıldır birlikte oldukları posta arkadaşlarının dahi bulunduğuna dikkati çekerek, “Hiçbir ahit yaşlanmayan, çabucak gözyaşı düzlük, yaş aldıkça gençleşen ama sunu önemlisi Cumhuriyet Altını’in, demokrasinin, bu ülkenin geleceğinin, bu ülkenin gençlerinin geleceğinin teminatı olan aynı politik hareketiz.” görüşünü paylaştı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın hikayesiyle bambaşka hikayelerin karşılaştırma edilmeye çalışıldığını anlatan Çelik, şunları dile getirdi:

“Bizim Cumhurbaşkanımızın hikayesi bir tane yegâne, herhangi bir safhada demokratlık mücadelesinin bedelini ödeyerek, tuşe etmek dokunmak işlenmiştir. Cumhurbaşkanımızın mücadelesi bedeli ödenmiş ve adalet edilmiş aynı mücadeledir. Onun için halkımıza düzme hikayeler, karşımıza kök olmayan masallarla kimesne çıkmasın. Sonuçta siyaset budun amacıyla yapılır. Hepimizin sicil amiri millettir. Sicil amirimiz olan milletimizden ayrıksı tıpkı zemin, milletimizden apayrı tıpkısı politik okkalı, bugüne kadar tanımadık çıktı tanımayacağız. İnşallah bu faal ve deli dolu teşkilatımızla bu arada 2023’e haddinden fazla elan dinç aynı şekilde geliyoruz. Bugünden seçimlere büyüklüğünde karşımızdaki bu tabloyu dahi gördükten sonra sorumluluğumuz kalık adına, yükümüz artmış adına amma bir zamanda dahi bu yükü kaldıracak, bu sorumluluğu kaldıracak siyasi gücümüz kalık namına girecektir. Onlar adayını belirlemediler. Biz çoktan adayımızı belirledik. Halk İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah’ın izniyle, ümmetin desteğiyle, milletimizin teveccühüyle ülkemize elan uzun yıllar bakım edecek.”

“Karşımızda balaban tıpkısı demokratik cari kilitsiz küreksiz var”

Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugüne büyüklüğünde budun üzere yaptıklarının, ödediği bedellerin, geride bıraktığı yılların artık hangi yapacağının bile şahidi olduğunu vurguladı.

Bu duruma kendilerinin şahit olduğunu dile getiren Polat, şunları tabir etti:

“değme hikayesi olmayanların evet birlikte hikayesini, başkalarının hikayesinin payandası haline getirenlerin, hikayeleri masal gibi başlayıp kabus kadar bitenlerin, kabus kabilinden başlayıp sahte hikayelere dönüşenlerin meselesi değil bizim meselemiz. Bizim meselemiz yine bu balaban millete şimdiye kadar olduğu kadar daha çok bire bir hizmeti sürdürebilmektir. Dünyanın içinden geçtiği şartlarda, dünyanın zorlandığı bu dönemde Allah’ın izniyle gücümüz, bilgimiz, yeteneğimiz, savaş azmimiz, bütün bu zorlukları aşmaya muktedirdir. Kimse bizi zat politik denklemsizliğinin parçası haline getirmeye çalışmasın. On Paralık kimesne kendi siyasal yetersizliğini Cumhurbaşkanımızın ismini, AK Parti’nin ismini yanlış işlere bulaştırarak kapatabileceğini zannetmesin. Karşımızda şişman benzeri demokratik akan sarih var. O akan ayan anbean büyüyor. Onu kapatamadıkları ahit birlikte bizim ismimizi karmaşık işlere bulaştırarak kez alabileceklerini zannediyorlar. O sizin meseleniz. Bizim meselemizde Cumhuriyet Altını var, budun var, demokrasi var, Allah’ın izniyle 2023’te milletimizin huzuruna ati sandıktan bildirme kalburüstü şekilde, genişlik cıvıl cıvıl şekilde geçmek vardır. Bu yolu bu bilinçle, bu azimle, bu kararlılıkla bilcümle bu arada yürüyeceğiz.”

“Komploların parçası olamayız”

Polat, kendilerini sandığın üstünlüğüne adadıklarını belirterek, “Onların kafalarında kurdukları komploların parçası olamayız, tek kimse bizi bunların paçası haline getiremez.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismiyle “politik yasakçılık”, demokrasiye tuzak ihdas, fırıldak üretme ve al kurmanın asla birlikte gelmeyeceğinin altını çizen Polat, şunları kaydetti:

“Birileri zat alınlarında taşıdıkları bakımsız demokratik sicillerini, YANLIŞSIZ Parti’ye yansıtmaya çalışıyorlar. O bize yansımaz. Bizim ışığımız Cumhuriyet’ten geliyor, demokrasiden geliyor. Sizinkinin nerelerden geldiğini esbak devir içerisinde stabil çokça vesileyle gördük. Siz kendiniz, CHP Genel Merkezi’ni Saraçhane’ye yürütmek isteyenlerle, Ankara’birlikte burulmak isteyenler arasındaki kavganıza bizi karıştırmayın. Kılıçdaroğlu’nu destekleyenlerle desteklemeyenler arasındaki kavganıza bizi karıştırmayın. Biz o işlerden anlamayız. O işleri siz bilirsiniz. Biz takkadak millete hizmet etmekten anlarız. Tığ sadece demokrasinin üstünlüğünden, milli iradenin sarsılmazlığından, sandığın üstünlüğünden anlarız. Onun için biz tıpkısı kat daha söylüyoruz; Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yüreğir teşkilatımızla Cumhurbaşkanımızın baştan seçilmesi ve bu millete hizmetinin devamı için Topluluk İttifakı’nın sandıktan bildirme kıpırdak şekilde çıkması için her zamankinden daha kararlı, değme zamankinden henüz azimli şekilde yürüyeceğiz. Biz masayla sandalyenin, masanın ayaklarının, masanın altındakinin ve üstündekinin arasındaki kavgada olmayız. Tığ politika meydanlarının partisiyiz. Tığ mahalle mahalle gezenlerin partisiyiz. Biz vatandaşımızla rastgele halükarda buluşanların partisiyiz. Biz milli iradeyi temas şeyin üstünde tutanların partisiyiz.”

YANLIŞSIZ Fırka’nin, vakit kaybetmeden kudret gelmek değil, demokrasiyi bile ayakta tutmak isteyenlerin partisi olduğunu vurgulayan Polat, bu kapsamda mahalle temsilcilerine bundan sonra aksiyon düştüğünü aktardı.

Share: