Çekerek’te sis dolayısıyla rey mesafesi 15 metreye düştü

Çekerek’te sis zımnında görüş mesafesi 15 metreye düştü

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde sabahleyin saatlerinde ağır sis aktif oldu. Rey mesafesi 15 metreye büyüklüğünde düşerken araçlar güçlükle ilerleyebildi.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde aktif olan antipatik gelgel ve kar yağışının arkası sıra ilçede sabahleyin saatlerinde sis etken oldu. Kuruntu mesafesinin 15 metreye büyüklüğünde düştüğü Çekerek karayolunda sürücüler düzgün yakarak ilerleyebildi. Anayolda tılsım kayran gidiş geliş ekipleri, sürücülere takip mesafelerini korumaları ve ivinti yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Çekerek’ten Bayındırhüyük köyüne revan Ömer Akdemir, “Şiddetli bire bir sis var, çokça ağır sıklet cereyan ediyoruz. Görüş mesafemiz 10-15 metre büyüklüğünde. Yola sâdır arkadaşlara dikkat etmelerini diliyorum ve araçlarının farlarını katiyen açmalarını ve yolu izlem etmelerini istiyorum” dedi.

Uğur Şener ise, “Çekerek’ten Başalan köyüne toprak sürmeye gidiyorum. Ağır Sıklet tıpkısı sis var ve kuruntu mesafesini etkiliyor. 10 metreye kadar düştü. Sürücüler sis lambalarını yakarak ilerlesin” şeklinde konuştu.

Share: